Przyszła zima – pora na paliwa Dynamic od Lotosu

Paliwa Dynamic - Lotos

fot. Lotos

Dotarła do nas zima, która potrafi skutecznie utrudnić życie kierowcom i samochodom, jednak na stacjach paliw LOTOS czeka na nich arktyczny olej napędowy Dynamic Diesel, sprawdzający się nawet w temperaturze minus 32 st. C.

Dbałości o żywotność naszych aut, m.in. poprzez odpowiedni dobór paliwa, wzrasta znacznie wraz z pogorszającymi się warunkami pogodowymi. Gdy tylko temperatura spada poniżej zera powinniśmy szczególnie zadbać o samochód. Dotyczy to zwłaszcza pojazdów z silnikami diesla, zasilanych olejem napędowym.

Formułę markowego Dynamic Diesla przygotowywano w oparciu o arktyczną odmianę oleju napędowego, produkowaną przez gdańską rafinerię. Dynamic Diesel wyróżnia się przede wszystkim najwyższą jakością, potwierdzoną w wielu testach i badaniach laboratoryjnych. Dynamic Diesel znacznie poprawia osiągi oraz dynamikę pracy silnika, co pozwala na pełne wykorzystanie jego mocy, nawet w bardzo niskich temperaturach. Warto pamiętać o tym szczególnie podczas mroźnych dni, zwłaszcza że według obowiązujących norm zwykły olej napędowy powinien sprawdzać się do temperatury minus 20 st. C, a Dynamic Diesel daje nam komfort jazdy nawet przy 32-stopniowym mrozie.

Przy wyborze oleju napędowego zimą warto zwrócić uwagę na temperatury mętnienia oraz temperatury blokady zimnego filtra. Stosując ulepszony olej Dynamic Diesel podczas mrozów zmniejsza się ryzyko procesu wytrącania parafin, których kryształy, w skrajnym przypadku, mogą zablokować filtr paliwa, a w efekcie uniemożliwić dalszą jazdę.

– mówi Tadeusz Surawski, starszy inżynier ds. technologii Grupy LOTOS S.A.

Na osobną uwagę zasługuje fakt, że paliwa Dynamic Diesel i Dynamic 98, dostępne tylko na stacjach LOTOS, rekomendowane są przez Kajetana Kajetanowicza, aktualnego i trzykrotnego rajdowego mistrza Polski i Michała Kościuszko wicemistrza świata w  PWRC 2011.

Spółka LOTOS Paliwa odpowiada za rozwój i zarządzanie ogólnopolską siecią stacji paliw LOTOS. Aktualnie w sieci działa 376 stacji, zlokalizowanych w miastach i przy trasach przelotowych. Te ostatnie, dzięki dużym parkingom, są także doskonałym miejscem do odpoczynku w czasie podróży.

Spółka realizuje również inwestycje związane z budową stacji przy autostradach i drogach ekspresowych w ramach tzw. Miejsc Obsługi Podróżnych oraz rozwija sieć ekonomiczną pod nazwą LOTOS Optima. LOTOS Paliwa posiada także certyfikowany przez PCBC S.A. system zarządzania jakością w zakresie hurtowego obrotu i dostarczania do stacji paliw benzyn i olejów napędowych do pojazdów samochodowych oraz hurtowego obrotu lekkimi olejami opałowymi.

Lotos

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress