Nowe stacje w sieci LOTOS

Stacja Lotos

fot. Lotos

Na przełomie ostatnich dwóch miesięcy do sieci stacji LOTOS włączono 5 obiektów – trzy w segmencie premium i dwa w segmencie ekonomicznym. Stacje LOTOS z segmentu premium otwarto w miejscowości Boczów, w woj. lubuskim, niedaleko autostrady A2; Krośnie, przy ul. Podkarpackiej oraz Studziankach, przy DK 8, koło Tomaszowa Mazowieckiego. Natomiast stacje LOTOS Optima zlokalizowane są w Limanowej, przy ul. Tarnowskiej oraz Lipowcu Kościelnym, przy DW 563, prowadzącej z Rypina do Mławy. 

LOTOS konsekwentnie rozwija też sieć stacji autostradowych, budowanych w ramach tzw. Miejsc Obsługi Podróżnych. – Jesteśmy wiceliderem tego rynku z jedenastoma obiektami działającymi przy autostradach A1, A2, A4, A6 oraz drogach ekspresowych S3 i S7. W tym roku wygraliśmy kolejne przetargi na zagospodarowanie Miejsc Obsługi Podróżnych, dzięki czemu będziemy mogli powiększyć naszą sieć o kolejne siedem stacji.

– podsumowuje Paweł Lisowski, prezes LOTOS Paliwa.

Nowe MOP-y LOTOSU powstaną w różnych częściach Polski. Przy drodze ekspresowej S7 (Koszwały i Suchedniów) oraz na autostradach: A2 (Brwinów-obustronny), A4 (Rudka) oraz na A1 (Krzyżanów i Rowień).

Szczegółowy atlas stacji LOTOS znajdą Państwo pod poniższym adresem http://www.lotos.pl/handlowy/atlas_stacji_paliw

Stacje LOTOSU jeszcze bardziej ekologiczne

Z końcem tego roku kończy się okres przejściowy na dostosowanie stacji paliw do wymogów określonych w rozporządzeniach, wydanych przez ministerstwo gospodarki. W rezultacie stacje paliw użytkowane lub wybudowane przed 2006 r. należy wyposażyć w tzw. zbiorniki dwupłaszczowe, urządzenia do pomiaru i monitorowania stanu magazynowanych paliw oraz urządzenia do sygnalizacji wycieku produktów naftowych.

Sieć stacji LOTOS jest w pełni przygotowana na te zmiany. Wszystkie nasze stacje będę spełniać stosowne wymagania środowiskowe, które mają obowiązywać od początku przyszłego roku.

– podkreśla Jan Michalak, dyr. ds. infrastruktury i rozwoju LOTOS Paliwa.

W styczniu 2012 r. minęło szesnaście lat od powołania spółki LOTOS Paliwa, odpowiadającej za rozwój i zarządzanie ogólnopolską siecią stacji paliw LOTOS. Aktualnie w sieci LOTOS funkcjonuje 368 stacji dogodnie zlokalizowanych w miastach i przy trasach przelotowych. Te ostatnie, dzięki dużym parkingom, są także doskonałym miejscem do odpoczynku w czasie podróży.

Spółka realizuje również inwestycje związane z budową stacji przy autostradach i drogach ekspresowych w ramach tzw. Miejsc Obsługi Podróżnych oraz rozwija sieć ekonomiczną pod nazwą LOTOS Optima. LOTOS Paliwa posiada także certyfikowany przez PCBC S.A. system zarządzania jakością w zakresie hurtowego obrotu i dostarczania do stacji paliw benzyn i olejów napędowych do pojazdów samochodowych oraz hurtowego obrotu lekkimi olejami opałowymi.

Lotos

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress