Nowy prezes zarządu Statoil w Polsce

Tom Graven-Lauritzen

fot. Statoil

We wrześniu 2012 stanowisko prezesa zarządu Statoil w Polsce objął Tom Graven-Lauritzen.

Tom Graven-Lauritzen ma 48 lat. Jest absolwentem Copenhagen Business School, na której to uczelni w 1991 r. ukończył ekonomię. Posiada tytuł magistra finansów i marketingu.

Tom Graven-Lauritzen rozpoczął pracę w Statoil Fuel & Retail (SFR) w 2004 roku w Danii na stanowisku dyrektora finansowego. Wcześniej, przez 13 lat, pracował w firmie Kraft Foods, gdzie odpowiadał za planowanie oraz kontroling finansowy w Danii. Następnie pełnił funkcję dyrektora ds. kontrolingu wyrobów spożywczych w pionie Nordic, z siedzibą w Norwegii, a w brytyjskim oddziale tej firmy zarządzał sprawami podatkowymi i finansowymi na Europę Zachodnią.

Tom Graven-Lauritzen posiada 17-letnie doświadczenie zawodowe, które zdobył pracując na różnych stanowiskach związanych z finansami.

Od 2010 r. przed objęciem funkcji prezesa zarządu Statoil w Polsce Tom Graven-Lauritzen zarządzał oddziałem Statoil Fuel & Retail na Litwie. Pomimo trudnych warunków rynkowych osiągnął na tym rynku bardzo dobre wyniki sprzedażowe.

Bardzo cieszy mnie perspektywa kierowania zespołem Statoil Fuel & Retail w Polsce. Rynek ten jest kluczowy dla naszej firmy.

– mówi Tom Graven-Lauritzen.

Tom Graven-Lauritzen jest Duńczykiem, ma żonę i dwoje dzieci.

Statoil

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress