Ruszyła budowa drugiej stacji Statoil w Gnieźnie

Stacja Statoil

fot. Statoil

W dniu 8 maja br. firma Statoil Poland rozpoczęła budowę nowej stacji Statoil 1-2-3 w Gnieźnie. Stacja ta, należąca do segmentu ekonomicznego, będzie w pełni automatyczna. Zakończenie budowy tej stacji jest planowane na koniec czerwca br.

Nowobudowana stacja Statoil 1-2-3 jest drugą inwestycją w Gnieźnie, bowiem od 1997 roku w centrum miasta przy ul. Żwirki i Wigury 8 działa całodobowa stacja paliw Statoil segmentu premium (z myjnią i całodobowym sklepem). Nowobudowany obiekt powstaje przy ul. Gdańskiej 124, obok centrum handlowego, przy drodze krajowej nr 5 (Gniezno – Bydgoszcz).

Stacja automatyczna Statoil 1-2-3 w Gnieźnie będzie kolejną inwestycją Statoil Poland w tym mieście. Stacja ta będzie 82 obiektem należącym do segmentu ekonomicznego 1-2-3 i 17 stacją w pełni automatyczną, działającą w sieci Statoil w Polsce.

mówi Tomasz Kruk, p.o. Dyrektora Działu Operacyjnego i Sprzedaży Detalicznej.

Nowa stacja oferować będzie klientom wysokiej jakości paliwa w atrakcyjnej cenie. Na stacji będą dostępne cztery stanowiska do tankowania z następującymi rodzajami paliw: benzyny – Eurosuper 95, SuperPlus 98 oraz olej napędowy.

Stacja Statoil 1-2-3 w Gnieźnie będzie w pełni automatyczna. Została wyposażona w dwa nowoczesne terminale płatnicze umożliwiające płatność zarówno gotówką, jak i kartami bankowymi oraz kartami flotowymi Routex. Klient będzie miał możliwość odbioru faktury VAT za zatankowane paliwo, bezpośrednio z terminala. Nowy obiekt będzie dostępny dla klientów 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Stacja będzie spełniać najwyższe wymogi z zakresu ochrony środowiska. Wyposażona będzie w  system odsysania oparów, wahadło gazowe, dwupłaszczowe zbiorniki, monitoring wycieku paliwa, elektroniczny system pomiaru poziomu paliwa, nowoczesne stanowisko zlewowe, separator wychwytujący  zanieczyszczenia wód opadowych,  zawory przepełnieniowe oraz piezometry.  Pod wiatą zostanie zastosowany szczelny beton, chroniący przed zanieczyszczeniami gruntu.

Statoil Poland rozwija sieć 1-2-3 od 2004 roku. Stacje 1-2-3 kierują swoją ofertę do klientów zorientowanych na szybkie tankowanie oraz atrakcyjną cenę. Statoil gwarantuje wysoką jakość wszystkich oferowanych paliw zarówno na stacjach typu premium, jak i segmentu ekonomicznego Statoil 1-2-3.

Statoil

2 koment.

  • 30 maj 2012 | URL komentarza | Odpowiedz

    Będę miał bardzo po drodze, więc dla mnie lepiej, a i tak tankuję na Statoil zawsze bo punkty zbieram 🙂

  • 7 cze 2012 | URL komentarza | Odpowiedz

    Statoil się kończy, zwalniają ludzi, nie ma kto tankować gazu – czeka się po kilkanaście (przynajmniej) minut aż gość załatwi klientów w sklepie żeby wyjść zatankować LPG. A jak już idziesz do kasy zapłacić to kolejka na maksa bo wrócił z tankowania i musi obsługiwać tych co w międzyczasie zatankowali benzynę. PORAŻKA!

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress