100 lat marki Bendix

TMD Friction świętuje 100. urodziny swojej marki Bendix obecnej na niezależnym rynku części zamiennych. Dostępna w 17 krajach marka oferuje wysokiej jakości produkty hamulcowe, spełniające wszystkie obecne jak i przyszłe wymagania parku samochodowego.

Bendix - hamulceHamulcowa marka Bendix kończy 100 lat. Została założona w 1924 roku przez Vincenta Bendixa. Była to pierwsza firma sprzedająca szczęki do hamulców bębnowych, a później stała się pierwszą firmą sprzedającą zestawy szczęk hamulcowych. Obecnie portfolio produktów Bendix obejmuje klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, czujniki ABS, szczęki hamulcowe, zestawy szczęk hamulcowych, czujniki zużycia oraz bębny hamulcowe. Asortyment marki zapewnia 98% pokrycia parku pojazdów dostępnych na rynku.

TMD Friction, wiodący światowy dostawca wysokiej jakości materiałów ciernych dla branży motoryzacyjnej z ponad 140-letnim doświadczeniem, produkuje i dystrybuuje produkty Bendix od 2021 roku. Obecnie TMD Friction sprzedaje produkty Bendix do samochodów osobowych i lekkich pojazdów użytkowych w 17 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Polska na początku tego roku została najnowszym rynkiem, na którym dostępna jest oferta Bendix.

Jako TMD Friction jesteśmy zaszczyceni możliwością kształtowania najnowszego rozdziału w historii Bendix, marki o bogatym dziedzictwie sięgającym 100 lat wstecz. Od 2021 roku wykorzystujemy nasze 140-letnie doświadczenie, aby z powodzeniem rozwijać produkty Bendix i poprawiać postrzeganie marki. Rozwiązania Bendix od lat budzą pozytywne skojarzenia, a dzięki naszej wiedzy dotyczącej produkcji i innowacji zadbamy, że sprawdzą się również w przyszłości

– powiedział Clement de Valon, Executive Vice President Independent Aftermarket w TMD Friction.

Doskonałość hamowania od 1924 roku

Vincent Bendix był ekscentrycznym wynalazcą z talentem do rozwiązań mechanicznych i smykałką do interesów. Urodzony w Moline w USA w 1881 roku, zaczynał od produkcji rozruszników, wozów strażackich i hamulców do rowerów. Następnie nawiązał współpracę z francuskim inżynierem Henri Perrotem i skupił się na hamulcach samochodowych. Bendix hamulceDzięki pomysłowości Perrota – człowieka, który wynalazł hamulec szczękowy – i zmysłowi biznesowemu Bendixa, duet opracował pierwsze w pełni niezawodne układy hamulcowe na cztery koła do zastosowania w samochodach amerykańskich. W 1924 roku Bendix Corporation weszła na giełdę. Kolejne lata przyniosły rozrost firmy, która starała się nadążyć za rosnącym popytem na hamulce samochodowe. Przełomowe partnerstwo z General Motors okazało się katapultą do dalszego sukcesu Bendix.

W 1929 roku wartość kapitału Vincenta Bendixa szacowano na 50 milionów dolarów. Jednak skutki Wielkiego Kryzysu w połączeniu z ekstrawaganckim stylem życia przedsiębiorcy doprowadziły go do bankructwa w 1939 roku. Po wojnie firma została reaktywowana, a przez następne lata marka Bendix stałą się synonimem doskonałości w inżynierii. Firma wprowadziła szereg innowacji do samochodów osobowych, pojazdów użytkowych i zastosowań lotniczych. Niektóre z kluczowych osiągnięć firmy obejmują opracowanie i masową produkcję serwomechanizmów podciśnieniowych oraz rozwój hamulców hydraulicznych i tarcz hamulcowych ze stałym zaciskiem. Inżynierowie Bendix zbudowali nawet sprzęt, który był używany do przeprowadzania testów na powierzchni Księżyca.

Jak firma TMD Friction rozwinęła markę Bendix

Od momentu dołączenia w 2021 roku do portfolio TMD Friction, Bendix korzysta z rozległej wiedzy firmy w zakresie produkcji materiałów ciernych. TMD Friction może pochwalić się globalną siecią badawczo-rozwojową z lokalizacjami w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Brazylii i Chinach. Koncern posiada własne tory i flotę pojazdów testowych, które wykorzystuje do opracowywania produktów oferujących doskonałą skuteczność, bezpieczeństwo i komfort. Ponadto dedykowany zespół do spraw redukcji hałasu i wibracji pracuje z myślą o przyszłości, koncentrują się na maksymalizacji komfortu hamowania w pojazdach elektrycznych.

W tym roku, aby uczcić 100-lecie istnienia marki, TMD Friction przeprowadziła transformację Bendix, dopasowując asortyment do wymagań współczesnego rynku i wzmacniając pozycję Bendix na niezależnym rynku części zamiennych. Dzięki produkcyjnemu know-how TMD Friction, Bendix stał się globalną marką z szerokim portfolio innowacyjnych, wysokiej jakości produktów przeznaczonych do samochodów osobowych i użytkowych, również z napędem hybrydowym i elektrycznym, którym można zaufać w stu procentach, nawet w sytuacjach awaryjnych.

Bendix: zaufany partner warsztatu

Jednym z kluczowych osiągnięć firmy Bendix było wynalezienie zestawów szczęk hamulcowych, co okazało się przełomowe dla warsztatów samochodowych. Zawierające wszystkie elementy zestawy szczęk zapewniają łatwość montażu i oszczędność czasu. Zachęca to również warsztaty do stosowania podczas serwisu wszystkich nowych części, co zapewnia prawidłowy montaż i minimalizuje ryzyko reklamacji.

To nie wszystko, co Bendix robi, aby wspierać warsztaty. Firma zapewnia również pomoc doświadczonych trenerów technicznych w zakresie najlepszych rozwiązań praktycznych, porad dotyczących zastosowania produktów oraz specjalistycznych szkoleń. Trenerzy służą ponadto wsparciem w przypadku jakichkolwiek pytań lub nietypowych próśb klientów.

Bendix dzisiaj

Obecnie Bendix jest synonimem wysokiej jakości układów hamulcowych spełniających wszystkie obecne, jak i przyszłe wymagania parku samochodowego. Asortyment marki Bendix zapewnia 98% pokrycia parku pojazdów dostępnych na rynku europejskim, od małych samochodów miejskich po lekkie pojazdy użytkowe, hybrydy i pojazdy elektryczne. Dostępnych jest między innymi 1300 referencji klocków hamulcowych oraz tyle samo referencji tarcz hamulcowych. Oprócz tego Bendix oferuje bębny hamulcowe (170 referencji), szczęki hamulcowe (320 referencji), zestawy szczęk i bębnów (200 referencji), czujniki ABS (350 referencji) i czujniki zużycia (180 referencji). Szybkie znalezienie odpowiedniej części ułatwiają aplikacja i katalog online Bendix Brakebook.

Wszystkie produkty są dostarczane z niezbędnym do instalacji osprzętem. Jednocześnie 99% z nich nie zawiera szkodliwych dla środowiska miedzi i antymonu. Jak pokazują testy, produkty Bendix z nawiązką spełniają wymagania branżowej normy ECE-R90.

TMD Friction

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress