TotalEnergies świętuje 100-lecie swojej działalności

TotalEnergies świętuje swoje 100-lecie28 marca 1924 roku powstał prekursor firmy TotalEnergies o nazwie Compagnie française des pétroles tj. Francuska Kompania Naftowa.

W następstwie I wojny światowej Francja stała się krajem niemal doszczętnie pozbawionym rezerw ropy naftowej, zdając sobie sprawę, że jest całkowicie zależna od brytyjskich i amerykańskich firm petrochemicznych.

Uświadomiono sobie pilną potrzebę uzyskania dostępu do zasobów ropy naftowej jako kwestii bezpieczeństwa narodowego.

Misja ta została powierzona właśnie Compagnie française des pétroles.

To był początek epickiej historii przemysłowej, gdzie firma TotalEnergies, której losy przeplatały się z wydarzeniami historycznymi, nadążała z jednej strony za postępem technologicznym, a z drugiej za zmieniającymi się potrzebami społeczeństwa.

Stacja paliw Total w 1955 - Wybrzeże Kości SłoniowejTa niezwykła przygoda była możliwa dzięki pokoleniom kobiet i mężczyzn pracujących dla firmy przez ostatnie sto lat. Ich działaniami zawsze kierowała odwaga, pasja i zaangażowanie.

100. urodziny TotalEnergies

Celebrując setną rocznicę działalności TotalEnergies, firma staje przed nowymi wyzwaniami. Przede wszystkim pogodzenia rosnącego zapotrzebowania na energię oraz konieczności zapewnienia neutralności węglowej z myślą o naszej planecie.

Ważna jest także budowa systemu energetycznego jutra – w którym coraz ważniejszą rolę odgrywać będą gaz ziemny i energia elektryczna. Szczególnie odnawialne źródła energii – jednocześnie nieprzerwanie dostarczając energię, której świat dzisiaj tak bardzo potrzebuje.

TotalEnergies - historia logo

Współpracując z klientami i partnerami, przedsiębiorstwo gotowe jest wspierać transformację energetyczną. Firma chce być jednym z jej kluczowych graczy oraz wciąż odkrywać siebie na nowo.

Cel firmy: nieprzerwanie dostarczać energię, której dzisiaj potrzebuje cały świat, jednocześnie budując system energetyczny jutra.

To ogromne wyzwanie, które wszyscy pracownicy TotalEnergies są gotowi realizować, pisząc rozdziały kolejnych stu lat działalności i rozwoju firmy.

TotalEnergies Polska

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress