Nowy Członek Zarządu ds. Sprzedaży w PKN ORLEN

PKN Orlen

fot. PKN Orlen

Rada Nadzorcza PKN ORLEN na posiedzeniu w dniu 14 marca 2012 roku dokonała wyboru Członka Zarządu ds. Sprzedaży. Funkcję tę pełnił będzieMarek Podstawa, dotychczasowy Dyrektor Wykonawczy ds. Sprzedaży Detalicznej.

Nowy Członek Zarządu rozpocznie pracę na powierzonym stanowisku w dniu 19 marca. Marek Podstawa przeszedł z sukcesem procedurę konkursową na Członka Zarządu ds. Sprzedaży w Zarządzie obecnej kadencji.

Marek Podstawa jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, kierunek Elektrotechnika, Automatyka i Elektronika (1989). Ukończył również studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Krakowie (kierunek: Handel Międzynarodowy) oraz Akademii Ekonomicznej w Katowicach (kierunek: Organizacja Zarządzania Przedsiębiorstwem). Ma też tytuł MBA uzyskany w University of Minnesota/SGH w Warszawie. Odbył wiele szkoleń m.in. w zakresie budowania strategii, przywództwa, finansów, zarządzania projektami. Ma bogate doświadczenie w kierowaniu zespołami międzynarodowymi oraz wiedzę w zakresie zarządzania, ekonomii i techniki.

Karierę w przemyśle paliwowym rozpoczął w 1993 roku w firmie DuPont Conoco Poland, gdzie był najpierw Regionalnym Przedstawicielem, a następnie (1995-96) Dyrektorem Regionalnym. Szybko awansował w strukturach koncernu Conoco ostatecznie pełniąc funkcję Dyrektora ds. Programów Sprzedaży Hurtowej (2006), a potem Dyrektora ds. Planowania Strategicznego w centrali firmy w Houston, Texas (2007-2008). W styczniu 2009 roku wrócił do Polski, by objąć stanowisko Dyrektora Wykonawczego ds. Sprzedaży Detalicznej w PKN ORLEN S.A. Był też Przewodniczącym Rady Nadzorczej Orlen Deutschland GmbH (2009-2011) oraz członkiem Zarządu spółki Benzina, S.R.O. (2009-2010).

PKN Orlen

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress