Daniel Obajtek odwołany z funkcji Prezesa ORLEN S.A.

Daniel ObajtekPrezes spółki ORLEN S.A., Daniel Obajtek postanowił nie czekać na niemal pewną dymisję z rąk nowej władzy i oddał się do dyspozycji Rady Nadzorczej Orlenu, która w czwartek 1 lutego zdecydowała o jego dymisji.

Rada Nadzorcza Spółki, po zapoznaniu się z pismem Prezesa Zarządu ORLEN S.A. Pana Daniela Obajtka, w którym oświadczył, że „oddaje się do dyspozycji Rady Nadzorczej, w zakresie sprawowanej funkcji”, postanowiła odwołać Pana Daniela Obajtka z Zarządu ORLEN S.A. z upływem dnia 5 lutego 2024 roku.

– czytamy w komunikacie spółki.

Daniel Obajtek w ORLENIE

Daniel Obajtek objął stanowisko prezesa Orlenu w 2018 roku, jednak wcześniej zdobywał cenne doświadczenie przez niemal rok w jednej z czterech największych spółek energetycznych w Polsce – Energa SA.

Przed tym okresem Daniel Obajtek pełnił funkcję szefa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, gdzie kierował zespołem 11 tysięcy pracowników oraz zarządzał budżetem na poziomie 27 mld złotych. Ponadto, pełnił rolę przewodniczącego rady nadzorczej Lotos – Biopaliwa sp. z o.o.

W latach 2002-2006 Daniel Obajtek był radnym gminy Pcim, a następnie, w okresie od 2006 do 2015 roku, pełnił funkcję wójta tejże gminy.

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress