Kompromis płacowy w PKN ORLEN

orlen stacja

fot. PKN Orlen

Prowadzone od kilku tygodni negocjacje ze związkami zawodowymi działającymi w Koncernie zakończyły się osiągnięciem kompromisu w sprawie wskaźnika przyrostu wynagrodzeń w roku 2012. Porozumienie zostało zaakceptowane m.in. przez wszystkie reprezentatywne związki zawodowe, a Zarząd PKN ORLEN podpisał już uchwałę o wzroście wynagrodzeń w Koncernie w 2012 r.

Na mocy porozumienia od 1 kwietnia 2012 r. nastąpi obligatoryjny wzrost płacy dla każdego pracownika o 200 zł. Natomiast podwyżki uznaniowe będą realizowane od sierpnia, przy czym środkina nie przeznaczone będą naliczane w wysokości średnio 150 zł/miesięcznie na pracownika. Takie porozumienie wypracowali przedstawiciele Pracodawcy z organizacjami związkowymi działającymi w Koncernie, sygnatariuszami ZUZP-u.

 – Bardzo nas cieszy, że mimo dużej rozbieżności wstępnych stanowisk, obydwu stronom negocjacji udało się wypracować kompromis w ciągu kilku tygodni konstruktywnych rozmów. Ważne jest to, że w porozumieniu istotny akcent położyliśmy na uznaniowy wzrost wynagrodzeń, przeznaczając na ten cel większą niż zwykle sumę, dzięki czemu umożliwiamy menadżerom docenienie pracowników osiągających najlepsze wyniki w pracy.

– powiedział Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Sygnatariusze porozumienia ustalili także wypłatę nagród jednorazowych o łącznej  wysokości 2400 zł brutto, które zostaną wypłacone w dwóch turach po 1200 zł w marcu oraz grudniu 2012 r.

Porozumienie płacowe podpisane między Pracodawcą i organizacjami związkowymi zostało potwierdzone uchwałą Zarządu, a jego postanowienia w pełni wyczerpują oczekiwania partnerów społecznych na bieżący rok.

PKN Orlen

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress