LOTOS Optima nadal bije rekordy

Stacje Lotos Optima

fot. Lotos Optima

Stacje ekonomicznej sieci LOTOS Optima sprzedają średnio na dobę ilości paliw porównywalne z obrotem obiektów premium. Po podsumowaniu wyników za ubiegły rok nie ma wątpliwości, że uruchomienie drugiego brandu było strzałem w dziesiątkę.

Projekt budowy stacji LOTOS Optima okazał się idealnym rozwiązaniem w realiach dużej konkurencji na rynku detalicznej sprzedaży paliw i w warunkach wysokich cen, wynikających m.in. z drogiej ropy naftowej oraz wysokiego kursu walut. Od lipca do grudnia ub.r. w całym kraju powstało 50 stacji LOTOS Optima.

Dzięki zapewnieniu niezmiennie wysokiego komfortu obsługi oraz gwarancji atrakcyjnych cen, sprzedaż paliw na stacjach LOTOS Optima notuje cały czas wysoki poziom.

– Rozbudowa sieci LOTOS Optima jest wpisana w naszą strategię działania. – Bazujemy na sprawdzonych rozwiązaniach i mamy doświadczenie jak skutecznie działać na tym niezwykle konkurencyjnym rynku.

– podkreśla Paweł Lisowski, prezes LOTOS Paliwa.

Placówki LOTOS Optima działają w większości polskich województw min. w pomorskim, warmińsko-mazurskim, śląskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, świętokrzyskim i małopolskim. Wyniki sprzedaży, odnotowane przez sieć LOTOS Optima, wpłynęły pozytywnie na umocnienie udziału gdańskiej spółki w rynku detalicznym paliw. Na koniec grudnia 2011 r. wyniósł on 8%. LOTOS Paliwa planuje powiększyć ten udział do 10% w 2015 r.

– Nie mam wątpliwości, że dla uzyskania 10-procentowego udziału w runku detalicznym istotne jest dalsze efektywne inwestowanie w rozwój sieci LOTOS Optima.

 – dodaje prezesLisowski.

Lotos Optima

fot. Lotos Optima

Aktualnie LOTOS Paliwa analizuje konkretne lokalizacje pod dalszą rozbudowę sieci stacji LOTOS Optima. Trafny wybór miejsca jest kluczowym elementem decydującym o późniejszych wynikach sprzedaży i jednocześnie gwarantem planowej realizacji wszystkich przewidzianych na ten rok inwestycji dotyczących rozwoju sieci LOTOS Optima.

Swój nowy brand spółka LOTOS Paliwa po raz pierwszy zaprezentowała wiosną na ubiegłorocznych XVIII Międzynarodowych Targach Stacja Paliw. Już wtedy pomysł na uruchomienie ekonomicznej sieci stacji spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony szerokiego rynku. Pierwsze trzy Optimy otwarto 13 lipca 2011 przy drodze S7 w Warszawie. Placówki mają w ofercie olej napędowy i benzynę bezołowiową 95, a w sklepach o powierzchni ok. 30 m2 można kupić podstawowe produkty z oferty stacji paliw LOTOS. Przy stacjach znajdują się miejsca parkingowe dla pojazdów osobowych.

LOTOS Optima to nie tylko korzyść dla samych kierowców, to również idealna szansa na rozwój biznesu dla właścicieli stacji. To okazja na nawiązanie partnerskiej współpracy z renomowanym i pewnym dostawcą paliw, jakim jest LOTOS. Obiekty LOTOS Optima są w każdym aspekcie „zoptymalizowane”, co znajduje odzwierciedlenie w ściśle zdefiniowanej ofercie paliwowej i pozapaliwowej.

Więcej informacji na temat sieci stacji LOTOS Optima można znaleźć na stronie www.lotosoptima.pl

Lotos

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress