Krościenko Wyżne (woj. podkarpackie) ze stacją MOYA

Moya Krościenko WyżneW miejscowości Krościenko Wyżne, w woj. podkarpackim, powstała nowa stacja MOYA. Obiekt umiejscowiony przy drodze krajowej nr 19, relacji Rzeszów-Barwinek koncentruje się na obsłudze ruchu tranzytowego i lokalnego. Jest to ważny strategicznie punkt nie tylko dla kierowców zmierzających w pobliskie Bieszczady, ale także dla „truckerów”, którzy podróżują w kierunku Słowacji.

Stacja w Krościenku Wyżnym oferuje benzynę 95, olej napędowy standardowy i ON MOYA Power, a także LPG. Kosmetykę samochodów zapewniają bezdotykowa myjnia, odkurzacz i kompresor.

Po zabiegach pielęgnacyjnych pojazdów, na stacji można zrelaksować się w wygodnej przestrzeni Caffe MOYA. W bistro zarówno podróżni, jak i niezmotoryzowani mogą napić się jednej z kilku rodzajów kawy i zjeść hot-doga, zapiekankę lub wiele innych, smacznych produktów, jak świeże kanapki czy słodkie muffinki. W przypadku konieczności ściągnięcia ostatnich wiadomości e-mail, bądź sprawdzenia najnowszych wiadomości z kraju i ze świata, można połączyć się z darmową siecią WiFi. Przystacyjny sklep zapewnia klientom wszelkie artykuły przydatne w dalszej podróży. Pomaga także uzupełnić braki w domowym zaopatrzeniu w produkty spożywcze. Stacja dostosowana jest do obsługi samochodów ciężarowych. Wyposażona jest w szybki wlew diesla oraz płyn AdBlue.

W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się warsztat samochodowy, sklep motoryzacyjny i stacja kontroli pojazdów. Obiekt czynny jest przez siedem dni w tygodniu od 5:00 do 23:00, także w niedziele niehandlowe.

Krościenko Wyżne ma ciekawą historię. Zostało ulokowane w XIV w. przez króla Kazimierza Wielkiego, było zatem wsią królewską. W XVII w. miejscowość została napadnięta i zniszczona przez Tatarów. Właścicielami dóbr w Krościenku były sławne rody – Bobolów czy Mniszchów. Wieś dzierżawiona była także przez Jabłonowskich, którzy wybudowali tutaj swój dwór. Ostały się tutaj ciekawe zabytki, m.in. neogotycki kościół z początku XX w. czy ruiny dworu z 1651 r. Z pewnością, w drodze w Bieszczady warto odwiedzić Krościenko Wyżne oraz zatankować i napić się dobrej kawy na stacji MOYA.

MOYA Stacja

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress