MOYA na Dzień TIRa

MOYA TIR

Każdy z 3,3 mln pojazdów ciężarowych zarejestrowanych w Polsce przejeżdża rocznie średnio ok. 90 tys. kilometrów. To 17,5% całkowitej wartości tonokilometrów w Unii Europejskiej i 6% wartości polskiego PKB[1]. Dane te odnoszą się do polskich kierowców tzw. TIRów oraz rodzimej branży transportowej i logistycznej. Dziś w Polsce obchodzony jest Dzień TIRa.

TIR, czyli konwencja

Według Wikipedii, TIR (skrót od fr. Transport International Routier, „Międzynarodowy Transport Drogowy”) to międzynarodowa konwencja celna z 14 listopada 1975 r. dotycząca przewozu towarów samochodami ciężarowymi w transporcie międzynarodowym, pozwalająca uprościć procedury na przejściach granicznych i w urzędach celnych w celu zwiększenia skuteczności przewozów drogowych. W języku potocznym TIRami nazywane są ciągniki siodłowe z naczepami.

Pełne półki sklepowe

Transport jest krwiobiegiem gospodarki. Również w erze cyfrowej i w dobie rozwoju e-commerce logistyka jest kluczowym czynnikiem, który zapewnia właściwe funkcjonowanie systemu gospodarczego.

Sytuacja ekonomiczna jest dziś korzystna, a polscy obywatele oraz firmy stale się bogacą. Nieoceniona w tym zasługa polskiego transportu drogowego, który realizuje aż 85% przewozu towarów w naszym kraju. Co więcej, Polska stanowi ważny hub transportowy – nasze drogi to ważny łącznik pomiędzy Europą Zachodnią a Wschodnią i częścią Azji. Trudno sobie wyobrazić, co by się stało, gdyby TIRy nagle zniknęły z naszych dróg.

– zapewnia Sławomir Prusinowski, dyrektor ds. sprzedaży hurtowej i flotowej w Anwim S.A.

W ubiegłym roku, według danych GUS, przewozy samochodowe wzrosły według masy o 7,2% do 1 873,02 mln ton, a według pracy przewozowej o 8,4% do 377,78 mld tonokilometrów.

Europejska potęga logistyczna

Polska jest dziś istotnym graczem na europejskim rynku transportowym. Według badań Eurostatu[2], polskie „TIRy” wykonują aż 17,5% całkowitej wartości tonokilometrów w UE i aż 40% kabotażu, czyli transportu realizowanego całkowicie poza krajem macierzystym.

Transport drogowy w naszym kraju jest dominujący. Polscy kierowcy wykonują codziennie tysiące kilometrów przewożąc towary w każdy zakątek Europy. Jesteśmy świadomi tego, jak ciężka praca kierowców i spedytorów jest ważna dla gospodarki. Często zapominamy, że kierowca drogowy to jeden z najtrudniejszych – ale i najpotrzebniejszych zawodów. Jako firma paliwowa staramy się dostosować naszą ofertę do potrzeb tych wymagających klientów.

– mówi Sławomir Prusinowski.

MOYA dla TIRów

Stacje MOYA obecne są we wszystkich województwach przy głównych trasach tranzytowych, drogach lokalnych i w miastach. Oferują przede wszystkim sprzedaż najwyższej jakości paliw – benzynę 95, 98, LPG oraz olej napędowy w wersji standardowej oraz premium – ON MOYA Power. Dla kierowcom pojazdów ciężarowych i dostawczych dostępne są dystrybutory zapewniające szybkie tankowanie paliw oraz coraz popularniejszego płynu AdBlue. W sieci MOYA znajduje się też 12 automatycznych stacji samoobsługowych, które przeznaczone są właśnie dla kierowców samochodów ciężarowych. Zlokalizowane są one w strategicznych miejscach z punktu widzenia transportu ciężarowego. Cechują się one szybkością, łatwością obsługi oraz niskimi cenami.

Część stacji MOYA wyposażona jest dodatkowo w parkingi dla samochodów ciężarowych. Warto też podkreślić, że w obiekty działające w ramach sieci spełniają najwyższe standardy obsługi i jakości. Gwarancją jakości paliw na stacjach w barwach MOYA jest niezależny program badania paliw – TankQ.

Kierowcom ciężarówek oferujemy również koncept gastronomiczny Caffe MOYA oraz dobrze zaopatrzone sklepy, a także korzystny program flotowy MOYA Firma. Co więcej, użytkownicy kart flotowych mają dostęp do unikalnej na polskim rynku aplikacji mobilnej MOYA Firma. Rozwiązanie to umożliwia realizację płatności za transakcje flotowe bez użycia fizycznej karty. Aplikacja zapewnia zarówno właścicielom flot, jak i kierowcom wgląd w czasie rzeczywistym w stan finansów, pozwalając zwiększyć kontrolę nad wydatkami oraz ułatwiając dokonywanie transakcji. Jest to świetne rozwiązanie dla kierowców pojazdów ciężarowych i dostawczych.

– twierdzi Sławomir Prusinowski.

Przykładem stacji dostosowanej idealnie do potrzeb kierowców samochodów ciężarowych jest stacja MOYA zlokalizowana w Porcie Radomsko, przy DK1 przez którą każdego dnia przejeżdża kilkaset samochodów ciężarowych.

Z okazji Dnia TIRa wszystkim kierowcom, ale także spedytorom i menedżerom składamy najlepsze życzenia. Szerokości!

– mówi Sławomir Prusinowski.

[1] GUS, https://bdl.stat.gov.pl/BDL/metadane/cechy/1733; Kim jest polski kierowca”, OCRK, 2018r.
[2] https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=Road_freight_transport_statistics

MOYA Stacja

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress