Nowe kanistry LOTOS Oil. Dobry produkt w dobrym opakowaniu

Lotos Oil - Plastico

Na zdjęciu od lewej: Jerzy Chalot – prezes Spółki Plastico, Aleksandra Jankowska – wiceprezes Zarządu ds. Handlu i Komunikacji LOTOS Oil oraz Krzysztof Nowicki – prezes Zarządu LOTOS Oil.

Blisko 5 milionów kanistrów do olejów silnikowych dostarczy rocznie firma Plastico spółce LOTOS Oil. Umowa, którą podpisano w Gdańsku pod koniec lutego, przewiduje wytwarzanie i dostawę nowych kanistrów o pojemności od 0,6 do 5 litrów. Ze względu na optymalizację działalności, Spółka zakończy własną produkcję opakowań.

Przeprowadziliśmy wnikliwe analizy projektu, która jednoznacznie wykazały, że ten rodzaj pozyskania opakowań do naszych produktów jest najbardziej optymalny. To dla nas niezwykle ważna umowa. Zyskujemy nowoczesne kanistry, które zdecydowanie poprawiają wizerunek naszych olejów na rynku. Do tego dochodzą korzyści logistyczne, a przede wszystkim ekonomiczne.

– podkreśla Krzysztof Nowicki, prezes Zarządu LOTOS Oil.

Spółka wygasza jednocześnie własną produkcje kanistrów. Linie produkcyjne pochodzą z początków lat 90., a ich modernizacja nie ma uzasadnienia ekonomicznego. Brakuje też części zamiennych.

Chcemy się skoncentrować na tym, w czym jesteśmy najlepsi, czyli na produkcji olejów i realizacji nowoczesnych projektów handlowych, takich jak choćby serwis olejowy. Produkcję kanistrów przekazujemy ekspertom.

– dodaje prezes Krzysztof Nowicki.

Firma Plastico z Radomia jest jednym z największych producentów opakowań w kraju.

To dla nas duże wyzwanie i niemała odpowiedzialność, bo często od jakości opakowania zależy powodzenie produktu na rynku. LOTOS Oil to dla nas poważny partner i producent znanych na całym świecie olejów. Oferujemy jakość i gwarancję dostaw.

– podkreśla Jerzy Chalot, prezes Spółki Plastico.

Pierwsze kanistry dotrą do zakładów LOTOS Oil za 12 tygodni. Zanim wejdą one do masowej produkcji, zostaną poddane testom na automatycznych liniach konfekcyjnych, a następnie przejdą próby szczelności oraz wytrzymałości mechanicznej. Po uzyskaniu pozytywnych wyników, wejdą do produkcji masowej.

– podkreśla Artur Gromadkiewicz, dyrektor ds. produkcji LOTOS Oil.

Nowoczesne opakowania będą stosowane już do wszystkich produkowanych przez Spółkę olejów.

Wszyscy pracownicy, którzy byli zatrudnieni przy produkcji opakowań, znajdą pracę na wydziałach produkcyjnych, a także w nowych obszarach działalności firmy.

***
LOTOS Oil wchodzi w skład Grupy Kapitałowej grupy LOTOS. Spółka produkuje i dystrybuuje najwyższej jakości oleje samochodowe, przemysłowe i smary, oleje bazowe, a także kosmetyki i chemię samochodową. Oferuje szeroką gamę produktów o najwyższych parametrach technologicznych dla motoryzacji i przemysłu.

LOTOS

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress