Styczeń rekordowym miesiącem dla LOTOSU

rafineria lotos gdańsk

fot. Lotos

Gdańska rafineria Grupy LOTOS S.A. przerobiła w styczniu  rekordowe 786 tys. ton ropy naftowej. Jest to wzrost o ponad 11% w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym i jednocześnie najwyższy wynik jeśli chodzi o początek roku w historii zakładu.

Zwiększenie miesięcznego przerobu rafinerii związane jest z pełnym wykorzystaniem zdolności przerobowych zakładu, które po realizacji Programu 10+ wynoszą 10,5 mln ton rocznie.

„Nasze instalacje produkcyjne pracowały w styczniu pod bardzo wysokim jak na ten okres obciążeniem, przerobiliśmy ponad  10% ropy więcej w porównaniu do ubiegłego roku. W sumie przerabialiśmy prawie tysiąc sto ton surowca na godzinę.”

– mówi Marek Sokołowski, wiceprezes zarządu, dyrektor ds. produkcji i rozwoju Grupy LOTOS S.A.

„Wszystkie procesy przebiegały planowo. Tym samym potwierdzona została wysoka jakość i sprawność instalacji, działających nawet w ekstremalnych warunkach. Szczególnie efektywnie pracowały instalacje do głębokiej przeróbki ropy, dwa hydrokrakingi i ekstrakcja ROSE – dwie z nich to nowe instalacje, uruchomione w ramach Programu 10+.”

Zwiększając przerób w styczniu LOTOS wykorzystał poprawę otoczenia makroekonomicznego w segmencie rafineryjnym. W tym okresie spółka odnotowała m.in. wzrost marży rafineryjnej. Pozytywny wpływ miało również umocnienie się polskiej waluty a także popyt na krajowym rynku paliw, kształtujący się na stabilnym poziomie.

Lotos

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress