Shell pozostaje rekomendowanym dostawcą olejów silnikowych dla BMW

Oleje silnikowe Shell BMWOleje silnikowe Shell klasy premium będą stosowane w autoryzowanych serwisach BMW do końca 2022 roku.

Na początku września br. Shell oficjalnie ogłosił, że przedłużył partnerstwo z BMW. Producent olejów silnikowych Shell Helix przez kolejne 3 lata pozostanie jedynym rekomendowanym dostawcą olejów silnikowych dla BMW AG na rynku posprzedażnym w Europie i krajach Bliskiego Wschodu.

Dotyczy to wszystkich marek Grupy BMW: BMW, BMW i, BMW M, MINI, BMW Motorrad oraz Rolls-Royce Motor Cars. Środki smarne dla rynku posprzedażnego i dla dealerów BMW obejmują wszelkie oleje silnikowe wlewane do samochodów czy motocykli podczas serwisu posprzedażnego lub w ramach ogólnej konserwacji pojazdów w trakcie ich eksploatacji.

W ramach współpracy Shell będzie nadal produkował i dostarczał oleje silnikowe pod marką BMW. Produkty są zgodne z najnowszymi specyfikacjami i normami dotyczącymi silników BMW oraz zostały oparte o opatentowaną przez Shell technologię Shell PurePlus. Dzięki niej olej bazowy wykorzystywany w syntetycznych produktach Shell jest produkowany z gazu ziemnego, a nie z ropy naftowej. Co za tym idzie, środki smarne wytwarzane w tej technologii są pozbawione praktycznie wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się w ropie naftowej. Baza olejowa ma bezpośredni wpływ na jakość produktu. Jako podstawowe ogniwo oleju silnikowego została oparta na zaawansowanej technologicznie strukturze molekularnej, która wpływa na przedłużenie żywotności silnika i ograniczenie kosztów jego konserwacji, a także na ograniczenie zużycia oleju.

Jesteśmy dumni z tego, że kontynuujemy partnerstwo z BMW i nadal będziemy dostarczać temu koncernowi oleje silnikowe klasy premium, wykorzystujące naszą najnowocześniejszą technologię. Zapewni nam to mocną podstawę do jeszcze bliższej współpracy mającej na celu rozwój naszych relacji handlowych oraz postęp techniczny.

–  powiedział Patrick Carré, Vice President Global Key Accounts w Shell Global Commercial.

Już od 2015 roku klienci BMW mogą czerpać korzyści z opracowywanych przez Shell olejów silnikowych klasy premium. Dzięki technologii Shell PurePlus oraz specjalnie projektowanym pakietom dodatków uszlachetniających, środki smarne pozwalają kierowcom wykorzystać wszystkie możliwości nowoczesnych silników.

Shell

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress