Otwarcie stacji LOTOS w Osiecznej i Sosnowcu

Stacja Lotos w SosnowcuZ końcem sierpnia sieć stacji LOTOS powiększyła się o nowy obiekt zlokalizowany w Osiecznej (województwo wielkopolskie). Natomiast na Śląsku, po ponad 4 miesiącach modernizacji, swoje podwoje na nowo otworzyła stacja SP354 w Sosnowcu. Ze względu na swoje położenie stację sieci LOTOS w Sosnowcu przystosowano do obsługi wzmożonego ruchu pojazdów ciężarowych.

Osieczna to niewielkie miasto w powiecie leszczyńskim znane z takich zabytków jak: zamek, kościół św. Trójcy, kościół protestancki, kościół i klasztor św. Walentego oraz wiatraki koźlaki. Osieczną znają też na pewno kierowcy podróżujący drogą wojewódzką nr 432 z Leszna do Śremu, albo i dalej – do Środy Wielkopolskiej. Przy ul. Łoniewskiej 2, na południowych rogatkach miasta, 31 sierpnia uruchomiono stację nr P254 w segmencie premium.

Kierowcy mogą na niej skorzystać z bogatej oferty sklepowej oraz gastronomicznej Cafe Punkt. To już 55. obiekt w województwie wielkopolskim.

Dane adresowe stacji:
Stacja paliw LOTOS Premium P254
ul. Łoniewska 2
64-113 Osieczna
woj. wielkopolskie

Z bardzo dobrym przyjęciem ze strony klientów spotkała się uruchomiona 4 września, po gruntowej modernizacji, stacja premium SP354 w Sosnowcu. Obiekt jest zlokalizowany przy węźle, na którym droga krajowa nr 79 (będącą jednym z trzech traktów komunikacyjnych łączących Katowice i Kraków) przecina drogę ekspresową S1 (która docelowo skomunikuje katowickie lotnisko w Pyrzowicach ze Zwardoniem a dalej ze słowacką autostradą D3). Ze względu na swoje położenie stację przystosowano do obsługi wzmożonego ruchu pojazdów ciężarowych.

Oprócz dużego parkingu wyposażono ją również w aż 4 stanowiska do tankowania TIR-ów. Na wszystkich podróżnych czeka też rozszerzona oferta gastronomiczna.

Dane adresowe stacji:
Stacja paliw LOTOS Premium White SP354
ul. Orląt Lwowskich 134
41-208 Sosnowiec

Aktualnie w sieci LOTOS działa łącznie 487 stacji, z czego 305 to stacje własne (w tym 20 stacji autostradowych, tzw. Miejsc Obsługi Podróżnych, a 182 to stacje franczyzowe ). Jednym z kluczowych parametrów strategii rozwoju Grupy Kapitałowej LOTOS realizowanej w latach 2017-2022 jest zwiększenie sieci LOTOS do 550 stacji paliw.

LOTOS

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress