Otwarcie stacji LOTOS w Osiecznej i Sosnowcu

Stacja Lotos w SosnowcuZ końcem sierpnia sieć stacji LOTOS powiększyła się o nowy obiekt zlokalizowany w Osiecznej (województwo wielkopolskie). Natomiast na Śląsku, po ponad 4 miesiącach modernizacji, swoje podwoje na nowo otworzyła stacja SP354 w Sosnowcu. Ze względu na swoje położenie stację sieci LOTOS w Sosnowcu przystosowano do obsługi wzmożonego ruchu pojazdów ciężarowych.

Osieczna to niewielkie miasto w powiecie leszczyńskim znane z takich zabytków jak: zamek, kościół św. Trójcy, kościół protestancki, kościół i klasztor św. Walentego oraz wiatraki koźlaki. Osieczną znają też na pewno kierowcy podróżujący drogą wojewódzką nr 432 z Leszna do Śremu, albo i dalej – do Środy Wielkopolskiej. Przy ul. Łoniewskiej 2, na południowych rogatkach miasta, 31 sierpnia uruchomiono stację nr P254 w segmencie premium.

Kierowcy mogą na niej skorzystać z bogatej oferty sklepowej oraz gastronomicznej Cafe Punkt. To już 55. obiekt w województwie wielkopolskim.

Dane adresowe stacji:
Stacja paliw LOTOS Premium P254
ul. Łoniewska 2
64-113 Osieczna
woj. wielkopolskie

Z bardzo dobrym przyjęciem ze strony klientów spotkała się uruchomiona 4 września, po gruntowej modernizacji, stacja premium SP354 w Sosnowcu. Obiekt jest zlokalizowany przy węźle, na którym droga krajowa nr 79 (będącą jednym z trzech traktów komunikacyjnych łączących Katowice i Kraków) przecina drogę ekspresową S1 (która docelowo skomunikuje katowickie lotnisko w Pyrzowicach ze Zwardoniem a dalej ze słowacką autostradą D3). Ze względu na swoje położenie stację przystosowano do obsługi wzmożonego ruchu pojazdów ciężarowych.

Oprócz dużego parkingu wyposażono ją również w aż 4 stanowiska do tankowania TIR-ów. Na wszystkich podróżnych czeka też rozszerzona oferta gastronomiczna.

Dane adresowe stacji:
Stacja paliw LOTOS Premium White SP354
ul. Orląt Lwowskich 134
41-208 Sosnowiec

Aktualnie w sieci LOTOS działa łącznie 487 stacji, z czego 305 to stacje własne (w tym 20 stacji autostradowych, tzw. Miejsc Obsługi Podróżnych, a 182 to stacje franczyzowe ). Jednym z kluczowych parametrów strategii rozwoju Grupy Kapitałowej LOTOS realizowanej w latach 2017-2022 jest zwiększenie sieci LOTOS do 550 stacji paliw.

LOTOS

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Więcej w Lotos, Lotos Osieczna, Lotos Sosnowiec, Otwarcie stacji, Paliwa, Rynek paliw, Stacje benzynowe
PKN ORLEN przejmie pełną kontrolę nad Unipetrolem

Walne Zgromadzenie Unipetrolu wyraziło zgodę na przeprowadzenie wykupu akcji tej spółki reprezentujących ok. 5,97% kapitału zakładowego. Oznacza to, że PKN...

Zamknij