Zimowe testy przed Rajdem LOTOSU

testy przed rajdem lotosu

fot. Lotos

Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran, dwukrotni zdobywcy najważniejszego w naszym kraju tytułu – Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej RSMP, wraz z całym zespołem dopinają wszystko na ostatni guzik i z niecierpliwością oczekują rozpoczęcia sezonu. Załoga LOTOS Dynamic Rally Team będzie bronić mistrzowskiego tytułu podczas siedmiu rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2012.

„Z niecierpliwością czekamy na start do pierwszej rundy rozgrywanej na Pomorzu, czyli w okolicach siedziby mojego głównego partnera spółki LOTOS Paliwa.”

– mówi Kajetan Kajetanowicz.

„Ze swojej strony mogę zagwarantować niesamowite emocje, a was proszę o gorący doping podczas tego zimowego rajdu.”

Korzystając z prawdziwie zimowych warunków, trenował również zespół LOTOS – Subaru Poland Rally Team. Wojtek Chuchała i Kamil Heller przez dwa dni jeździli po bieszczadzkich trasach, przemierzając kolejne kilometry wśród śnieżnych band. Reprezentantom L-SPRT cenną radą służył Urmo Aava, specjalista od luźnych nawierzchni oraz jeden z najbardziej utytułowanych estońskich zawodników.

„Zimowa aura przekroczyła nasze oczekiwania, szczególnie pod względem temperatur, wynoszących przeszło minus 20 stopni.”

– mówi Wojtek Chuchała.

„Zrobiliśmy bardzo dużo kilometrów, a ogrom pracy z Urmo Aavą mocno wpłynął na mój styl jazdy. Szukanie cennych sekund wśród śnieżnych band i atakowanie zakrętów z dużymi prędkościami na oblodzonej nawierzchni mocno podnosi nie tylko adrenalinę, ale i umiejętności.
– Mówiąc krótko, te testy stały dla nas pod znakiem pracy, pracy i jeszcze raz pracy.”

– dodał Kamil Heller.

„Bardzo dobrze nam się współpracowało z Urmo Aavą, który na bieżąco analizował naszą jazdę i przekazywał uwagi na temat niemal każdego zakrętu. Takie szczegóły są bardzo ważne, jeżeli chcemy cały czas się poprawiać i notować coraz lepsze wyniki. Po raz kolejny wiele się nauczyliśmy, zmodyfikowaliśmy także nieco nasz sposób pracy i z niecierpliwością czekamy na Rajd LOTOS Baltic Cup.”

Pierwsze zmagania na śniegu będziemy mogli podziwiać już w sobotę, 18 lutego. A dzień wcześniej kierowcy zaprezentują się w brawurowym przejeździe po ERGO Arenie.

Lotos

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress