Zarząd Grupy LOTOS w pełnym składzie

LotosOd 11 czerwca 2018 Zarząd Grupy LOTOS S.A. działa w pełnym składzie. Rada Nadzorcza od tego dnia powołała do składu Zarządu spółki pana Roberta Sobkowa. Nieco wcześniej – od 22 maja br. do składu Zarządu X kadencji zostali powołani panowie: Mateusz A. Bonca, Jarosław Kawula oraz Patryk Demski.

Aktualny skład Zarządu X kadencji Grupy LOTOS S.A.:

  • Mateusz A. Bonca, prezes Zarządu,
  • Jarosław Kawula, wiceprezes Zarządu ds. Produkcji i Handlu,
  • Patryk Demski, wiceprezes Zarządu ds. Inwestycji i Innowacji,
  • Robert Sobków, wiceprezes Zarządu ds. Finansowych.

Dr Mateusz A. Bonca, urodzony w Gdyni. Lider z wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowym zarządzaniu i doradztwie strategicznym dla wiodących koncernów przemysłowych i finansowych w Europie (w tym w Polsce), w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

W latach 2012-2016 pracował w Niemczech we Frankfurcie nad Menem, jako dyrektor w Deutsche Bank AG (ostatnio dyrektor w Group Management Consulting). Nieco wcześniej w latach 2010-2012 jako menedżer zatrudniony był w Peppers and Rogers Group Middle East w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a w latach 2004-2010 pracował w McKinsey & Company jako konsultant i starszy konsultant, realizując projekty w wielu krajach.

Poza Polską przygotowywał i realizował strategiczne zmiany w korporacjach m.in. w Czechach, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Bahrajnie, Belgii, Republice Południowej Afryki i Turcji. Nadzorował projekty globalne i koordynował zespoły jednocześnie na kilku kontynentach.

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (2004). Studiował także w Al Akhawayn University w Maroku. Doktor nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii (z wyróżnieniem, ALK 2009). Autor publikacji i referatów na międzynarodowych konferencjach. Kursy m.in. Analityka Finansowego i Maklera Papierów Wartościowych; liczne szkolenia specjalistyczne w McKinsey & Company, wewnętrzne szkolenia dla kadry zarządzającej w Deutsche Bank AG. Praktyki: w Deloitte & Touche i w MARSH.

Biegle włada językiem angielskim (Matura Międzynarodowa w III LO w Gdyni, praca od wielu lat wyłącznie w tym języku). Dobrze zna język niemiecki (praca w DB AG we Frankfurcie nad Menem). Zna podstawy języka arabskiego – klasycznego i dialektu marokańskiego (kursy językowe w Arabic Language Institute w Fezie w Maroku oraz w ramach studiów w Al Akhawayn, kilka lat pracy w krajach arabskich).

Członek Strategic Management Society; Rady Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego oraz European Refining Technology Conference Advisory Board. Członek Rady Programowej PiS. Bezpartyjny.

Dr Jarosław Kawula funkcję wiceprezesa Zarządu Grupy LOTOS S.A. pełni od 12 stycznia 2017 roku, wchodząc początkowo w skład Zarządu IX kadencji. Pierwotnie odpowiedzialny za Pion Produkcji, a od marca br. za Pion Produkcji i Handlu. Obecnie, jako wiceprezes Zarządu ds. Produkcji i Handlu, od 22 maja 2018 roku zasiada w Zarządzie Grupy LOTOS S.A. X kadencji.

Pan Jarosław Kawula, magister inżynier i doktor nauk chemicznych Politechniki Gdańskiej (Wydział Chemiczny oraz Wydział Zarządzania i Marketingu). Absolwent MBA Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów.

Od samego początku kariery zawodowej pracuje w gdańskiej rafinerii Grupy LOTOS S.A., z czego przez ostatnie 10 lat na stanowiskach kierowniczych związanych z przerobem ropy naftowej oraz kontrolą produkcji.

Patryk Demski, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 2014-2018 piastował urząd Burmistrza Miast i Gminy Pelplin. Od 2018 roku jest Członkiem Rady Polskiej Organizacji Turystycznej, a od 2017 Członkiem Rady Nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. W latach 2006-2014 był zastępcą Dyrektora Oddziału, p/o Dyrektora Oddziału oraz Głównym Specjalistą w Agencji Nieruchomości Rolnych, oddział terenowy w Gdańsku. W latach 2011-2014 był Członkiem Rady Nadzorczej Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej Sp z o.o. w Tczewie. W 2006 roku pracował jako Zastępca Dyrektora Gabinetu Wojewody Pomorskiego w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku.

Dr Robert Sobków w latach 2017-2018 roku pełnił funkcję dyrektora w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu, w którym m.in. zrestrukturyzował Instytut, wykorzystał synergię finansową ze spółkami zależnymi, zrealizował projekty inwestycyjne, doprowadził do skomercjalizowania praw niematerialnych o wartości przychodów ponad 1 mln USD rocznie.

W latach 2013-2017 pracował w Europejskiej Wyższej Szkole Biznesu w Poznaniu oraz jako profesor nadzwyczajny w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu. Jako prezes LMB Consulting, przez 11 lat doradzał w zakresie zarządzania, finansów przedsiębiorstw oraz wycen wartości niematerialnych spółek. Solidne doświadczenie zawodowe w kreowaniu polityki finansowej zdobywał jako Wiceprezes ds. Finansowych i Pełnomocnik ds. Przekształceń Kapitałowych, a wcześniej jako Dyrektor Finansowy w Sunset Suits Men’s Fasion. Wykonując obowiązki Wiceprezesa ds. Finansowych w Tonsil S.A. zarządzał polityką finansową, a w szczególności przygotowywał i wdrażał restrukturyzację finansową spółki akcyjnej. W Wielkopolskich Tartakach „Witar” zatrudniających prawie 2000 osób, jako Dyrektor ds. Analizy i Kontroli Finansowej, optymalizując w nim procesy i dokonując zmian w przepływach pieniężnych, doprowadził do uzyskaniu efektu synergii równej dotychczasowej wartości zobowiązań kredytowych. Pan Sobków karierę zawodową rozpoczął w 1991 roku jako Dyrektor Zakładu Analiz Ekonomicznych w „Eureka Consulting” wykonując i nadzorując szerokie spektrum ponad stu opracowań strategicznych, finansowych i operacyjnych; jak wyceny projektów inwestycyjnych czy plany restrukturyzacji przedsiębiorstw. Doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na wydziale Zarządzania gdzie uzyskał również tytuł magistra ekonomii. Włada językami: angielskim i rosyjskim.

LOTOS

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress