Circle K otwiera kolejną stację franczyzową

Stacja Circle K ChmielnikW Chmielniku w województwie świętokrzyskim otwarto kolejną stację franczyzową, która od początku istnienia funkcjonuje już pod nową nazwą. Stacje Circle K w systemie franczyzy stanowią obecnie ok. 25% wszystkich stacji i dzięki trwającemu procesowi zmiany marki ze Statoil na Circle K, stają się części globalnej sieci obecnej na całym świecie.

Po kilku miesiącach od momentu rozpoczęcia procesu zmiany nazwy w Polsce kolejni przedsiębiorcy decydują się na otwarcie stacji pod nowym i coraz bardziej rozpoznawalnym logo Circle K. To pokazuje, że nasza praca nad rebrandingiem przynosi efekty, a zaufanie zarówno ze strony klientów, jak i przedsiębiorców, systematycznie rośnie.

– mówi Mirosław Caputa, Dyrektor ds. Marketingu i Komunikacji w Circle K Polska.

Prace nad zmianą marki Statoil na Circle K odbywają się sukcesywnie w poszczególnych regionach Polski. W 2012 r. właściciel Circle K kupił stacje Statoil Fuel & Retail i miał prawo do korzystania z tej nazwy tylko przez określony czas. W 2015 r. właściciel sieci, Grupa Alimentation Couche-Tard, podjął decyzję, że stacje Statoil będą stopniowo zmieniać nazwę na Circle K, która jest największą i najmocniejszą marką Grupy obecną w ponad 20 krajach na całym świecie.

Stacja Circle K w Chmielniku wchodzi w skład kompleksu handlowo-usługowego i dysponuje czterema dystrybutorami z olejem napędowym, benzyną miles® i milesPLUS® oraz stanowiskiem szybkiego tankowania. Na stacji znajduje się także sklep z ofertą wysokiej jakości kawy i hot-dogów. Obiekt jest otwarty 24 h/dobę.

Stacje franczyzowe pod nową marką Circle K

Podobnie jak stacje własne Circle K, stacje w systemie franczyzy również przechodzą proces zmiany marki, podobnie jak na Łotwie, Listwie i Estonii. Oferta franczyzowa Circle K skierowana jest do właścicieli już istniejących stacji, jak również do tych, którzy chcą zbudować własną stację paliw. Nie obowiązują żadne specjalne wymogi poza prowadzeniem stacji lub prowadzeniem inwestycji w postaci budowy stacji paliw.

Główne kryteria wyboru przyszłych stacji franczyzowych to dobra lokalizacja dająca perspektywy sprzedaży paliw na odpowiednio wysokim poziomie oraz zgoda przyszłego franczyzobiorcy na pracę w określonym systemie standardów wyróżniającym sieć Circle K. Zadaniem Circle K jest nie tylko wprowadzenie nowej stacji do sieci, ale również pomoc w jej prowadzeniu, nadzór oraz doradztwo przy budowie stacji, pomoc w zakupie sprzętu, jak również inwestycja w oznakowanie, elementy wystroju wyposażenie konceptów Simply Great Coffee i Prawdziwy Hot Dog prosto z grilla.

Circle K

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress