PGNiG dostarczy gaz dla Grupy LOTOS. Wartość nowego kontraktu może wynieść ok. 3,1 mld zł

Rafineria Lotos w GdańskuPolskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA nadal będzie strategicznym dostawcą gazu ziemnego dla Grupy LOTOS. Obie firmy podpisały 25 października br. nowy kontrakt na sprzedaż paliwa gazowego. Umowa będzie obowiązywała do 30 września 2020 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.Całkowita wartość zawartego kontraktu w przypadku jego obowiązywania przez 5 lat może wynieść około 3,1 mld zł. 

Podpisany dziś kontrakt jest kontynuacją partnerskiej współpracy strategicznych, polskich firm sektora Oil&Gas. Grupa LOTOS i PGNiG to czołowi krajowi producenci węglowodorów dlatego też jesteśmy otwarci na dalszą współpracę również i na tej płaszczyźnie.

– powiedział Marcin Jastrzębski, prezes Zarządu Grupy LOTOS S.A.

PGNiG dostarcza gaz ziemny Grupie LOTOS od 2010 roku. Grupa LOTOS wykorzystuje surowiec w procesach rafinacji ropy naftowej. Głównymi grupami produktowymi uzyskiwanymi w wyniku przerobu ropy naftowej są paliwa, ciężki olej opałowy, asfalty, paliwo lotnicze, benzyna surowa, LPG oraz oleje bazowe.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy. Szczególne znaczenie dla PGNiG ma zawarcie kontraktu w przededniu zakończenia przez LOTOS projektu EFRA, pozwalającego rafinerii na jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie surowców w procesie przetwarzania ropy naftowej. Cieszę się, że w tak ważnym momencie rozwoju Grupy LOTOS to właśnie PGNiG został wybrany jako strategiczny dostawca gazu. PGNiG jako firma z największym doświadczeniem na rynku gazu ziemnego w Polsce zapewnia LOTOS-owi konkurencyjne warunki zakupu gazu, elastyczność i bezpieczeństwo realizacji dostaw.

– powiedział Maciej Woźniak, wiceprezes Zarządu PGNiG SA ds. handlowych.

Grupa Lotos / PGNiG

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress