Sklepy na stacjach ORLEN najlepsze w kraju – oceniają eksperci

Sklep na stacji OrlenStacje ORLEN uzyskały najwyższe oceny w ogólnopolskim, anonimowym badaniu ekspertów niezależnego Polskiego Instytutu Badań Jakości (PIBJA). Wyniki sondażu wykazały również, iż obiekty detaliczne ORLEN posiadają najlepszą ofertę gastronomiczną oraz jakość obsługi klienta. Badanie zostało przeprowadzone w formule „tajemniczy klient” wśród dziesięciu największych ogólnopolskich sieci stacji benzynowych.

Polski Instytut Badań Jakości (PIBJA) dostrzegając zmiany w tym segmencie, postanowił przyjrzeć się funkcjonowaniu sklepów na stacjach benzynowych. W tym celu opracowany został model oceny, uwzględniający cztery najważniejsze – zdaniem ekspertów PIBJA – aspekty tej działalności. W pierwszym kroku eksperci odwiedzali sklepy na stacjach benzynowych i oceniali wygląd co stanowiło wagę 10% oceny. Następnie sprawdzali dostępność określonych produktów w sprzedaży – szerokość asortymentu ważyła w ocenie 40%.

Kolejną częścią badania było zasięgnięcie porady odnośnie doboru oleju silnikowego do samochodu. Na koniec tajemniczy klienci kupowali kawę z mlekiem i hot doga, po czym oceniali otrzymane produkty i sposób ich przygotowania. Jakość obsługi i oferty gastronomicznej stanowiła odpowiednio 30% i 20% oceny końcowej. Wynik finalny odnotowany przez stacje ORLEN to najwyższe notowanie – 93,3%.

Najwyższa ocena w obiektywnym rankingu to sukces zespołu Detalu oraz tysięcy ludzi na stacjach paliw. Potwierdza też właściwy wybór obranego kierunku i skuteczność wdrażanych zmian.

– podkreśla Zbigniew Leszczyński, Członek Zarządu PKN ORLEN ds. Sprzedaży.

Polski Instytut Badań Jakości (PIBJA), jest częścią międzynarodowej grupy Consumer Guidance, która prócz Polski działa w Austrii, Niemczech, Szwajcarii i Holandii. Działając jako niezależna jednostka badawcza, wyznaczył sobie za cel dostarczenie konsumentom rzetelnej informacji niezbędnej dla dokonania trafnej decyzji przy zakupie danego produktu lub wyborze konkretnego usługodawcy. Jak informuje instytucja, w swojej działalności koncentruje się bardziej na ocenie firm oferujących różne towary i usługi oraz sieciach handlowych niż na konkretnych produktach.

PKN Orlen

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress