Kolejne stacje BP na autostradzie – uroczyste otwarcie

BP Autostrada WielkopolskaBP rozpoczęło działalność na polskim rynku w 1991 r. Początkowo firma prowadziła wyłącznie biuro sprzedaży olejów samochodowych i dla przemysłu. Pierwsza stacja benzynowa powstała w 1995 r. w Gliwicach. Od tego czasu sieć rozwijała się w tempie około 20-30 nowych stacji rocznie a w 2002 liczba stacji podwoiła się, gdy do BP dołączyły stacje Aral. BP szybko stało się liderem wśród zagranicznych koncernów paliwowych w Polsce i tak jest do dziś.

Obecnie sieć BP liczy ponad 500 stacji benzynowych, z których wszystkie znajdują się w dogodnych lokalizacjach i są obiektami najwyższej klasy. Odznaczają się wysokim standardem technicznym, świetną obsługą oraz bogatą ofertą produktów i usług.

Szczególną grupą stacji są obiekty zlokalizowane przy autostradach i drogach ekspresowych a jest ich przeszło 20 i wciąż przybywa – ich jakość, rozbudowana oferta pozapaliwowa, w szczególności gastronomiczna i przemyślane lokalizacje znakomicie wpisują się w potrzeby coraz liczniejszych podróżnych.

Strategią BP jest zdecydowana obecność na autostradach i drogach ekspresowych.

MOP Sołeczno i Gozdowo to najnowocześniejsze, wielkoformatowe obiekty, posiadające bardzo dużą ilość dystrybutorów ze specjalnymi liniami dla samochodów ciężarowych. Zdecydowanie powiększona jest tez oferta Wild Bean Cafe, z dużą częścią do odpoczynku. Chociaż to najstarszy odcinek autostrady – dotąd stacji paliw tu nie było. W ciągu 16 miesięcy od wygrania przetargu powstały te dwa nowoczesne obiekty. Zostały zbudowane na MOP-ach, które istniały od 2003 roku, co ograniczyło rozmach architektoniczny i budowlany, ale cel pozostał ten sam – miejsce przerwy w podroży i wypoczynku. Dzięki rozbudowie MOP-a o stacje paliw, zmieniła się oferta i jakość proponowanego wypoczynku.

BP

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress