ORLEN pomaga ofiarom nawałnic

Mieszkańcy i władze wielu gmin na terenie województw kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i pomorskiego wciąż zmagają się z usuwaniem skutków sierpniowych wichur i burz. PKN Orlen angażuje się we wsparcie dla działających tam służb i udziela pomocy najbardziej potrzebującym instytucjom.

Za pośrednictwem korporacyjnej Fundacji ORLEN – DAR SERCA finansowe wsparcie zostało udzielone strażakom walczącym ze skutkami nawałnic.

Bez wahania zaangażowaliśmy się w pomoc tym, którzy śpieszą na ratunek – strażakom. Od lat przekazujemy środki finansowe na poprawę wyposażenia państwowej i ochotniczych straży pożarnych. Tak wielka tragedia wymaga od nas szybkich działań i pokazania, że służby, które z wielką ofiarnością walczyły z żywiołem, a teraz ciężko pracują usuwając skutki nawałnic, mogą na nas liczyć.

– mówi Wojciech Jasiński, prezes PKN Orlen.

Środki finansowe w  wysokości ponad 500 tysięcy złotych otrzymały Komendy Wojewódzkie Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, Poznaniu i Gdańsku na wsparcie lokalnych jednostek PSP i ochotniczych straży pożarnych.

Dla nas każde wsparcie jest wyrazem zaufania do formacji, którą kieruję. Wraz ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej przez wiele dni po przejściu nawałnic nieśli pomoc druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych. O skali prowadzonej przez Państwową Straż Pożarną operacji ratowniczej niech świadczy fakt, że przez dziesięć dni jej prowadzenia, na terenach dotkniętych przez kataklizm pomoc niosło ponad 99 tys. strażaków PSP i druhów OSP.

– powiedział Generał Brygadier Leszek Suski, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

Dodatkowo PKN Orlen pomoże przywrócić działalność wybranych placówek oświatowych. Władzom gminy Parchowo, gdzie wichura zniszczyła autobus dowożący dzieci do szkoły, przekazany zostanie nowy pojazd, przystosowany również do przewozu osób niepełnosprawnych. Koncern chce też zaangażować w pomoc swoich klientów. Przy współudziale uczestników programu VITAY Fundacja Orlen – Dar Serca pomoże w odbudowie jednej z placówek oświatowych zniszczonych wskutek nawałnic.

Klienci koncernu mogą pomóc przekazując punkty VITAY na wskazany cel na stacji paliw ORLENU lub na stronie vitay.pl, a także poprzez wpłaty na konto Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” o numerze 04 2490 0005 0000 4600 3594 2831.  Prosimy o wpisanie w tytule przelewu hasła „pomoc”. Każda opisana w ten sposób wpłata zostanie przekazana na odbudowę zniszczonej placówki.

PKN Orlen

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress