BP sprzedaje swój sektor gazowy

bp stacja

fot. BP

BP ogłosiło, że najprawdopodobniej do końca 2013 roku zamierza sprzedać biznes butli i instalacji zbiornikowych LPG w Portugalii, Anglii, Austrii, Polsce, Holandii, Belgii, Turcji, Chinach i RPA, jak również niektórych oddziałów niezwiązanej z rafineriami BP sprzedaży hurtowej LPG. Zawarte w tym są także terminale zaopatrzeniowe, rozlewnie gazu, listy klientów, zezwolenia na prowadzenie działalności i infrastruktura logistyczna.

Sprzedaż jest następstwem zrewidowania w minionym roku portfolio LPG należącego do BP. Firma oceniła, że biznes butli oraz instalacji zbiorników LPG ma większe możliwości rozwoju, jeśli będzie częścią firmy, która będzie miała plany inwestowania w ten biznes. BP nastawiło się na inwestycje w biznes rafinacji i sprzedaży produktów naftowych, w tych obszarach gdzie ma możliwość na utrzymanie pozycji na rynku oraz rozwój.

Jednocześnie BP postanawia kontynuować sprzedaż autogazu i sprzedaż hurtową LPG, realizowaną w oparciu o produkcję rafinerii BP w Niemczech i Holandii oraz RPA. Sprzedaż autogazu realizowana będzie w ramach struktur Działu Paliw BP (Fuel Value Chain).

Komentując powyższe decyzje Tufan Erginbilgic, Dyrektor Operacyjny Działu Rafinacji i Marketingu BP powiedział:

„BP chce utrzymać kluczową pozycję w europejskim sektorze autogazu. Poprzez włączenie sprzedaży autogazu do Działu Paliw nastąpi strategiczna integracja naszej całościowej oferty paliwowej. Utrzymujemy również hurtową sprzedaż LPG, realizowaną w oparciu o produkcję rafinerii BP w Niemczech i Holandii oraz RPA.”

Tufan Erginbilgic powiedział też:

„Wierzymy w to, że nowi właściciele będą w stanie, w oparciu o nasze cenne aktywa, rozwijać biznes dalej w najlepiej pojętym interesie klientów i pozostałych interesariuszy. BP chce rozwijać światowej klasy kompleksową ofertę paliwową, wykorzystując do tego pozycję rynkową, która daje nam możliwość utrzymania statusu lidera i równocześnie możliwości rozwoju”.

Biznes butli i instalacji zbiornikowych LPG będzie zarządzany do momentu sprzedaży, jako całość. BP zamierza sprzedać ten biznes, jako działający i spodziewa się znaczącego zainteresowania z rynku.

Plan sprzedaży zakładany przez BP powinien być zrealizowany do końca 2013.

BP

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress