Arktyczny milesPLUS® diesel na stacjach Statoil

fot. dlaciebie.sodexo.pl

fot. dlaciebie.sodexo.pl

W drugiej połowie listopada br. na wszystkich stacjach Statoil w Polsce rozpoczęła się sprzedaż paliw zimowych. Tym samym rozpoczęty został również proces zaopatrywania sieci w paliwo arktyczne milesPLUS® diesel, które dzięki zmodyfikowanej formule pozwala na eksploatację pojazdu w temperaturze do -32o C przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa do 3%.

Paliwo arktyczne milesPLUS® diesel będzie dostępne w pierwszej kolejności na stacjach Statoil w Białymstoku, Suwałkach, Bielsku Podlaskim i w Łomży, następnie w pozostałych regionach Polski, a od 15 grudnia już w całej sieci typu Premium.

Statoil, jako pierwszy w Polsce wprowadził do sprzedaży arktyczny olej napędowy już kilkanaście lat temu. Obecnie to jedyna sieć, która oferuje paliwo arktyczne na wszystkich stacjach full service i w trakcie całego sezonu zimowego.

– podkreśla Rafał Droździak, Senior Fuel Product Manager sieci stacji Statoil.

W odróżnieniu od paliw standardowych, specjalnie przygotowany na zimę olej napędowy milesPLUS® diesel klasy arktycznej posiada gwarantowaną obniżoną do -32o C Temperaturę Zablokowania Zimnego Filtra oraz obniżoną do -22o C Temperaturę Mętnienia. Dzięki temu zapewnia najlepszą dostępną na rynku ochronę przed mrozami i minimalizuje ryzyko unieruchomienia pojazdu nawet przy ekstremalnie niskich temperaturach. Potwierdziły to wyniki, opublikowanego w tym roku niezależnego testu paliw zimowych, przeprowadzonego przez jeden z magazynów motoryzacyjnych. Niekwestionowanym zwycięzcą w tym teście został arktyczny milesPLUS® diesel, który zachował płynność do -38o C, zyskując tym samym miano „Najbardziej zimowego paliwa” spośród wszystkich biorących udział w teście.

Warto zauważyć, że w przypadku standardowych paliw zimowych dostępnych na polskim rynku, obniżoną Temperaturę Zablokowania Zimnego Filtra uzyskuje się przede wszystkim poprzez dodanie tzw. „depresatorów”. Nie wpływa to jednak na obniżenie Temperatury Mętnienia, która odgrywa kluczową rolę podczas eksploatacji samochodu poddanego działaniu niskich temperatur. Ponadto paliwa standardowe zawierają biokomponenty, które często bywają przyczyną powstawania osadów w układzie wtryskowym oraz wpływają negatywnie na zimowe właściwości oleju napędowego.

Najwyższa jakość paliwa arktycznego Statoil jest wynikiem wieloletnich doświadczeń, jakie firma nabyła oferując swoje paliwa na rynku skandynawskim, gdzie temperatury zimą spadają poniżej -20 st. Paliwo to produkowane jest na specjalne zamówienie, pod ścisłą kontrolą i według precyzyjnie określonych parametrów, które znacznie przewyższają wymagania polskich norm. Przechowywanie paliwa w oddzielnych zbiornikach na terminalach paliwowych oraz specjalny system nadzoru podczas jego transportu i magazynowania na stacjach są gwarantem najwyższej jakości produktu.

Paliwo to nie zawiera biokomponentów i charakteryzuje się obniżoną gęstością oraz zmodyfikowanym składem frakcyjnym, jak również jest uszlachetnione pakietem dodatków, dzięki którym spalanie może zostać zmniejszone nawet do 3%.

Paliwa zimowe

Od 16 listopada na wszystkich stacjach Statoil w Polsce, oferowana jest szeroka gama paliw zimowych. Zimowy olej napędowy miles® diesel zapewni bezproblemową eksploatację w typowych zimowych warunkach. Również skład zimowego SupraGazu dobrany jest tak, aby w trakcie eksploatacji pojazdu w niskich temperaturach silnik pracował równomiernie i wydajnie.

W sprzedaży dostępne są także zimowe odmiany benzyn – milesPLUS® 98, milesPLUS® 95oraz miles® 95 – ze zmodyfikowaną formułą, która dzięki zwiększonej prężności par i wyższej lotności, ułatwia rozruch silnika, pozwalając jednocześnie zmniejszyć zużycie paliwa do 3%.

Statoil / Circle K.

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress