8 Rajd LOTOSU już 17 lutego

rajd lotos

fot. Maciej Karczalski

Mroźnym, skutym lodem i szybkim Rajdem LOTOSU, 17 lutego rozpocznie się kolejna runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Widowiskowy super OS w ERGO Arenie w tym roku zostanie wliczony do klasyfikacji rajdu. Kierowcy będą jeździć w hali i na zewnątrz, co dodatkowo urozmaici jego przebieg.

Prolog rozgrywany w hali Ergo Arena po raz pierwszy na świecie będzie liczył się do klasyfikacji rajdu. W tym roku będzie jeszcze ciekawiej niż w poprzednim. Superodcinek specjalny poprzedzą: uroczyste otwarcie rajdu, pokazy ekstremalnej jazdy motocyklowej i wyścigi gokartów. Za kierownicą tym małych aut zobaczymy min. Adama Małysza – najlepszego skoczka wśród rajdowców i najlepszego rajdowca wśród skoczków, który zmierzy się z Michałem Kościuszko, wicemistrzem świata w PWRC. W sobotę i w niedzielę na Kaszubach zostaną rozegrane trzy nowe odcinki specjalne. Przy oesach zostaną zorganizowane „strefy kibica”, m.in. z małymi punktami gastronomicznymi.

Dodatkową atrakcją będzie jednodniowy Rajd Legend. Legendy polskich rajdów pojadą w sobotę na tych samych odcinkach, po których będą się ścigać kierowcy ze stawki RSMP. Do udziału w nim zostali zaproszeni weterani polskich rajdów. Zagorzałym fanom rajdów nie trzeba przedstawiać Jana Kościuszko (ojca Michała Kościuszko startującego w barwach LOTOS Dynamic w klasyfikacji rajdów PWRC). To jeden z bardziej utytułowanych polskich kierowców, wielokrotny mistrz Polski w rajdach samochodowych oraz wyścigach górskich. Obok niego na starcie stanie Tomasz Ciecierzyński, dwukrotny mistrz Polski z 1976 i 1981 roku. Startował m.in. legendarnym Polonezem 2000 i polskim Fiatem 125p. Skoro wspominamy „wyczynowego Poldka”, w rajdzie nie może zabraknąć Włodzimierza Groblewskiego. Mistrz Polski, tym właśnie autem, wspólnie z Jackiem Różańskim został sklasyfikowany na 51 miejscu w Rajdzie Monte Carlo w 1979 r. Był to światowy debiut tego polskiego samochodu. Do legend możemy zaliczyć również Andrzeja Lubiaka, fabrycznego kierowcę dawnego zespołu FSM, jeżdżącego sportowymi maluchami wszelkiej rasy.

Organizatorem rajdu jest Automobilklub Orski.

Więcej informacji na stronie rajdu: www.rajdlotos.pl

Lotos

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress