VIVE Textile Recycling wyprodukuje i dostarczy paliwa alternatywne dla Grupy Ożarów S.A.

VIVE Textile RecyclingVIVE Textile Recycling, lider recyclingu tekstyliów, największa spółka Grupy VIVE i Grupa Ożarów S.A., należącą do międzynarodowego koncernu CRH podpisały trzyletni kontrakt na produkcję i dostarczenie paliwa alternatywnego dla Cementowni Ożarów.

Przedmiotem umowy, zawartej na lata 2016-18, jest produkcja i dostarczanie paliwa alternatywnego o odpowiedniej granulacji i parametrach brzegowych.

Grupa Ożarów S.A. będąca spółką jednej z największych na świecie grup cementowych CRH to bardzo wymagający partner. Rozmowy były trudne, ale bardzo ciekawe i partnerskie, proces negocjacyjny zakończył się ustaleniem warunków i podpisaniem umowy korzystnej dla obu stron. Negocjacje trwały długo, były poprzedzone wieloma testami, badaniami laboratoryjnymi, spotkaniami poświęconymi omawianiu procesów przygotowania paliwa. Materiał, który oferujemy jest materiałem o bardzo stabilnych i dobrych parametrach jakościowych, co w procesie, szczególnie tym uruchomionym przez inżynierów z Ożarowa, ma bardzo ważne znaczenie.

– mówi Mariusz Baran, Dyrektor Operacyjny VIVE Textile Recycling.

Proces przygotowania paliwa przez VIVE Textile Recycling polega na odpowiednim wysortowaniu tekstyliów przeznaczonych do recyklingu, oddzieleniu części metalicznych, rozdrobnieniu na odpowiednią frakcję,  załadowaniu i dostarczeniu produktu do Cementowni Ożarów. Za proces transportu i logistyki odpowiada VIVE Transport. Bardzo ważnym elementem procesu  jest taki dobór mieszaniny tekstyliów, aby  otrzymać materiał o wymaganych parametrach jakościowych. Stąd bardzo ważna jest regularna kontrola jakości  procesu i wyrobu zarówno u dostawcy jak i odbiorcy.

Rozpoczęliśmy proces inwestycyjny w bardzo nowoczesną linię do produkcji paliwa alternatywnego, po jego zakończeniu uruchomimy regularne dostawy do Cementowni Ożarów. Projekt ten jest konsekwencją strategii nakreślonej przez Prezesa Grupy VIVE Pana Bertusa Servaas w obszarach ochrony środowiska i rozwijania efektywności procesów. Jest kolejnym krokiem, jednym z wielu,  w kierunku budowania wartości Grupy VIVE.

– dodaje Mariusz Baran.

Paliwo pochodzące z recyklingu tekstyliów, które będziemy odbierać od VIVE Textile Recycling charakteryzuje się dużą stabilnością jakościową i doskonale wpisuje się w naszą strategię podnoszenia poziomu substytucji, czyli zastąpienia węgla paliwami alternatywnymi.

– mówi Daniel Korczyk, Szef Zaopatrzenia w Grupie Ożarów S.A.

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress