Rozwój sieci LOTOS zgodnie z planem

LotosSpółka LOTOS Paliwa, należąca do Grupy Kapitałowej LOTOS, zrealizowała swoje ubiegłoroczne plany rozwoju sieci stacji paliw. Pod koniec 2015 w sieci LOTOS działało 476 stacji, o 35 obiektów więcej niż rok wcześniej.

W 2016 roku planujemy przekroczyć liczbę 500 stacji, ale warto zaznaczyć, że powoli zbliżamy się do optymalnego poziomu nasycenia naszej sieci.

– komentuje Jan Michalak, dyrektor ds. Infrastruktury i Rozwoju spółki LOTOS Paliwa.

Obecnie w sieci LOTOS 4 na 10 stacji to obiekty segmentu ekonomicznego, pozostałe to stacje premium. Takie same proporcje są w podziale na stacje franczyzowe i własne.

Wicelider stacji tranzytowych

W 2015 LOTOS otworzył także osiemnaste Miejsce Obsługi Podróżnych. To stacja paliw przy A4 w Komorowie k. Tarnowa. Plany na 2016 rok zakładają kolejne dwa uruchomienia MOP-ów, w Krzyżanowie po obu stronach A1. Spółka będzie przyglądać się planom zagospodarowania kolejnych MOP-ów przez GDDKiA i nie wyklucza udziału w dalszych postępowaniach przetargowych.

LOTOS to wicelider w segmencie stacji typu MOP na terenie Polski. Obecnie z pełnej oferty sieci LOTOS korzystają kierowcy podróżujący autostradami A1, A2, A4, A6 i drogami ekspresowymi S3 czy S7. Każdy z osiemnastu obiektów oferuje pełną gamę paliw bezpośrednio z gdańskiej rafinerii Grupy LOTOS oraz własną gastronomię, przestronne parkingi, toalety, prysznice, świetnie zaopatrzone sklepy, odkurzacze samochodowe i kompresory.

Optymalizacja sieci

Warto przypomnieć, że w minionym roku zmianę wizualizacji przeszły wszystkie stacje LOTOS Optima oraz część stacji premium. 2016 będzie rokiem dalszej optymalizacji sieci.

Oprócz dalszego stabilnego rozwoju sieci będziemy kładli coraz większy nacisk na dalszą poprawę jakości obsługi i wzrost efektywności sprzedaży. W Nowym Roku będziemy kontynuować standaryzację sklepów oraz rozwijać ofertę gastronomiczną.  Planujemy również intensywny rozwój kategorii  towarów sklepowych oraz usług na stacjach.

– mówi Krzysztof Strzelecki, dyrektor ds. handlu detalicznego.

W grudniu ub. r. LOTOS otworzył pierwszą restaurację SUBWAY. Na początku 2016 roku planowane jest otwarcie następnych punktów gastronomicznych tej marki na stacjach tranzytowych i miejskich.

Podsumowanie

Podsumowując rok 2015 – w sieci stacji paliw LOTOS działało 476 stacji, w tym 1945 stacje w segmencie ekonomicznym LOTOS Optima oraz 18 stacji autostradowych (MOP).

Lotos

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress