IX Forum Energetyczne w Karpaczu

VIII Forum Energetyczne. Sesja Plenarna: Unijna polityka energetyczna: w poszukiwaniu kompromisu

VIII Forum Energetyczne. Sesja Plenarna: Unijna polityka energetyczna: w poszukiwaniu kompromisu

Już za dwa tygodnie, 22 stycznia w Karpaczu, rozpocznie się IX Forum Energetyczne – największa i najwszechstronniejsza konferencja energetyczna w naszym regionie. Poprzednie edycje Forum, które odbywały się w Sopocie, Pradze i Budapeszcie, gościły przedstawicieli wszystkich najważniejszych uczestników rynku energetycznego, w tym polityków, biznesmenów i ekspertów z naszego regionu oraz Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych. Podczas Forum odbędzie się około 30 debat, paneli dyskusyjnych, prezentacji raportów i bloków tematycznych.

Zaspokajanie potrzeb na energię tradycyjnymi surowcami do czasu, gdy alternatywne źródła energii będą eksploatowane na szeroką skalę oznacza, realizację zrównoważonej i spójnej polityki na rzecz rozwoju infrastruktury gazowej. Jednak postępującej w Europie liberalizacji i integracji rynku gazu towarzyszą obawy o ciągłość dostaw. O tym jak zapewnić ich bezpieczeństwo oraz jaka powinna być rola gazu w miksie energetycznym państw europejskich będą dyskutowali uczestnicy panelu dyskusyjnego  „Wyzwania dla europejskiego rynku gazu”.

Udział w debacie zapowiedzieli już m.in.: Jérôme Ferrier,  Prezes Międzynarodowej Unii Gazowej z Francji, Sergiej Komlew, Szef Departamentu Strukturyzacji Kontraktów i Kształtowania Cen, Gazprom Export z Rosji, Greta Monika Tučkutė, Dyrektor Centrum Studiów Geopolitycznych z Litwy, Ole Gunnar Austvik – Profesor Norwegian Business School, Matthew Bryza, Dyrektor, Międzynarodowe Centrum Badań nad Obronnością, Estonia oraz Karen Sund – Dyrektor Zarządzający, Sund Energy AS, Norwegia.

Tematyka gazu i ropy naftowej będzie obecna także podczas panelu „Energia jako czynnik integracyjny”, w którym zostanie omówiony potencjał rozwoju współpracy regionalnej na płaszczyźnie energetycznej. Przykładem takiej współpracy będą rurociągi, które połączyły Azerbejdżan, Gruzje i Turcję – ropociąg  BTC (Baku-Tbilisi-Ceyhan) i gazociąg BTE (Baku-Tbilisi-Erzurum). W panelu swój udział zapowiedzieli m.in.: Michael Maier – Redaktor Naczelny Deutsche Wirtschafts Nachrichten, Niemcy; Fuad Muradow, Deputowany do Parlamentu Azerbejdżanu, Janez Kopac  Dyrektor, Sekretariat Wspólnoty Energetycznej, Austria; Władimir Lichaczew, Wice-Dyrektor, Instytut Polityki Energetycznej, Rosja; Ričardas Sargunas – Członek Komisji ds. Energii Parlamentu Litwy oraz Jurij Sołozobow – Dyrektor Projektów Międzynarodowych w Instytucie Strategii Narodowej, Rosja.

Ważną częścią Forum będą dyskusje poświęcone odnawialnym źródłom energii. W debacie poświęconej rozwojowi rynku farm wiatrowych w Europie Środkowo-Wschodniej swój udział zapowiedzieli m.in.:  Thomas Becker, Dyrektor Generalny, Europejskie Stowarzyszenie Energii Wiatrowej, Belgia, Joachim Binotsch – Zarządzający Menadżer i Właściciel, BBB Technologia Ochrony Środowiska, Niemcy;  Søren Mouritsen, Prezes ROMO Wind, Szwajcaria i  Stefan Hain , Prezes WSB Parki Wiatrowe, Niemcy.

Partnerami tegorocznego Forum Energetycznego są największe firmy tego sektora w tym m.in. Grupa Energa, będąca jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją pod względem udziału energii odnawialnej w produkcji własnej oraz Grupa CEZ – czeski koncern energetyczny, działający w krajach Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej oraz w Turcji.

IX Forum Energetyczne odbędzie się w dniach od 22 do 24 stycznia w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Po więcej informacji i akredytację na Forum zapraszamy do portalu: www.forum-ekonomiczne.pl.

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress