Lotos kształci przyszłych pracowników

Grupa LOTOS przygotowując się do budowy nowych instalacji w ramach Programu „Efektywność i Rozwój” już rozpoczyna kształcenie młodych kadr do ich obsługi. W czerwcu spółka serwisowo-remontowa LOTOS Serwis podpisała porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Łączności (ZSŁ) w Gdańsku obejmując patronatem jedną z klas o profilu automatyka przemysłowa.

Lotos kształci przyszłych pracowników

To początek współpracy LOTOSU ze szkołami, której celem jest zapewnienie firmie wykwalifikowanych pracowników. W ZSŁ powstanie klasa profilowana, której program nauczania będzie powiązany z potrzebami LOTOS Serwis. Spółka ta już za 3-4 lata będzie potrzebowała co najmniej kilkunastu automatyków i elektryków. Z powodu nowych zadań, ale też odchodzenia pracowników na emeryturę.

Najlepsza klasa

Wybrałam najlepszą pierwszą klasę, której już patronuje Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej. Uważam, że szkoła techniczna powinna, kształcąc uczniów, spełniać potrzeby lokalnego rynku pracy. Od kilku lat uczymy zawodu technik-elektronik ukierunkowanego na automatykę przemysłową. Ponieważ firma LOTOS Serwis potrzebuje takich pracowników, chcemy wspólnie stworzyć program nauczania spełniający oczekiwania naszego partnera.

– mówi Jadwiga Piechowiak, dyrektor ZSŁ.

Pani dyrektor liczy na to, że podpisane porozumienie zapoczątkuje stałą współpracę szkoły z LOTOSEM.

Obustronne korzyści

Dzięki tej współpracy uczniowie zdobędą lepsze wykształcenie, umiejętności praktyczne i poznają zakład automatyki w nowoczesnej rafinerii. LOTOS Serwis zyska pracowników przygotowanych do zawodu, zaznajomionych z wysoko zaawansowaną techniką i technologią gdańskiej rafinerii oraz zagadnieniami utrzymania ruchu.

Chcemy, żeby w naszej firmie pracowały osoby wykształcone w bardzo dobrym technikum. Będziemy potrzebować nie tylko automatyków i specjalistów od systemów sterowania, ale także elektryków i mechaników. Również do obsługi instalacji kompleksu koksowania. W ten sposób przyczynimy się też do spadku bezrobocia wśród młodych ludzi, a także do podniesienia jakości kształcenia przedmiotów zawodowych.

– deklaruje Leszek Dylik, prezes Zarządu LOTOS Serwis.

Lotos

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress