Lotos szóstą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej

fot. Lotos

fot. Lotos

Grupa LOTOS ponownie na 6. miejscu wśród 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej. O tak wysokiej pozycji w regionie zadecydowały przychody ze sprzedaży. W badanym okresie 2012 r. wyniosły aż 33,1 mld zł.

Umocnienie się LOTOSU w 2012 r. na wysokim szóstym miejscu to efekt sprawnego funkcjonowania całej organizacji, a przede wszystkim optymalne wykorzystanie instalacji rafineryjnych niedawno ukończonego Programu 10+ oraz wzrost sprzedaży, głównie paliw płynnych, co znalazło swoje odzwierciedlenie w rekordowych przychodach spółki.

Realizując strategię rozwoju spółki do 2015 r. LOTOS pokazał, że potrafi przejść przez trudny gospodarczo okres, nie zwalniając tempa. COFACE w swoim raporcie zwraca uwagę na imponujący 42,1% wzrost zysków spółki r/r.

W trzech poprzednich zestawieniach przygotowanych przez COFACE, Grupa LOTOS zajmowała odpowiednio 15., 10. i 6. miejsce.

Krajowe spółki są w czołówce zestawienia

Warto również odnotować, że w pierwszej dziesiątce firm tegorocznego rankingu, aż 5 spółek ma swoje siedziby w Polsce. Łącznie 171 firm, czyli 34% przedsiębiorstw pochodzi z naszego kraju. Wśród innych statystyk zwraca uwagę fakt, iż 8 z 10 najwyżej umieszczonych na liście CEE Top 500 to spółki sektora naftowego lub sektora energii.

Lotos

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress