Olej napędowy odpowiedni na wielkie mrozy

lotos dynamic

fot. Lotos

Tegoroczne mrozy niemal każdemu kierowcy dały się we znaki. Nie musi to jednak oznaczać, że samochód z silnikiem Diesla skazany jest na stanie pod domem, bo paliwo w baku zamarzło. Na takie mrozy stacje paliw sieci LOTOS oferują olej napędowy premium – Dynamic Diesel, znakomicie sprawdzający się w temperaturze nawet -32°C.

W okresie zimowym olej napędowy LOTOS Dynamic, dzięki specjalnie opracowanej formule gwarantuje zachowanie komfortu jazdy nawet w temperaturze do -32⁰C. W laboratoriach rafinerii Grupy LOTOS, która jest jedną z najnowocześniejszych tego typu zakładów w Europie, powstało paliwo z myślą o tym, aby zapewnić jak najlepszą ochronę silników wysokoprężnych.

Dynamic Diesel charakteryzuje się najwyższą jakością w znacznym stopniu poprawiając osiągi oraz dynamikę pracy silnika, co pozwala na pełne wykorzystanie jego mocy, nawet w okresie zimowym przy bardzo niskich temperaturach. Warto mieć to na uwadze podczas mroźnych dni, ponieważ wg polskich norm, standardowy olej napędowy powinien sprawdzać się tylko do temperatury -20°C.

Przy wyborze oleju napędowego zimą ważny warto zwrócić uwagę na temperatury mętnienia oraz temperatury blokady zimnego filtra.

– powiedział Tadeusz Surawski, inżynier w biurze technologii Grupy LOTOS, jednocześnie dodając:

Stosując podczas mrozów ulepszony olej napędowy Dynamic zmniejsza się ryzyko procesu wytrącania parafin, których kryształy, w skrajnym przypadku, mogą zablokować filtr paliwa, a w efekcie uniemożliwić dalszą jazdę.

Markowy Dynamic Diesel – przygotowywany jest, w oparciu o arktyczne odmiany oleju napędowego, przez gdańską rafinerię Grupy LOTOS. Temperatura mętnienia tego paliwa wynosić -22°C., natomiast temperatura blokady zimnego filtra (tzw. CFPP) to aż -32°C.

Lotos

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress