Lotos drugą firmą w Polsce

LotosGrupa LOTOS zajęła pozycję wicelidera wśród 500 największych firm w Polsce. Dwudziestą „Listę 500”, czyli zestawienie przedsiębiorstw sektora przemysłu, handlu i usług przygotował tygodnik „Polityka”.

O pozycji Grupy LOTOS w głównym rankingu decydowały przychody ze sprzedaży, które w 2012 r. wyniosły 33,111 mld zł. Grupa LOTOS znalazła się również na wysokim miejscu w rankingu 100 największych eksporterów, zajmując 5. pozycję. Przychody z eksportu całej grupy kapitałowej w ub.r. wyniosły ponad 8,9 mld zł.

Jedną z przyczyn trwałego rozwoju i wysokiej pozycji firmy można znaleźć w stabilności rządów jej kierownictwa, napisał w komentarzu Cezary Kowanda.

Grupa LOTOS od 2002 r. zarządzana jest przez prezesa Pawła Olechnowicza, który przeobraził regionalną rafinerię w firmę o znaczeniu międzynarodowym. W tym czasie firma w rankingu „Polityki” przeskoczyła z pozycji 6. na 2. Od 2002 r. przychody ze sprzedaży wzrosły o 522%, a zysk netto o ponad 937%.

Warto wspomnieć, że w drugim rankingu spółek realizujących zasady społecznej odpowiedzialności według standardu ISO 26000, Grupa LOTOS została wyróżniona przez tygodnik „Polityka” i międzynarodowego audytora PwC „Złotym listkiem CSR”. Rok temu spółka otrzymała srebrne wyróżnienie.

Lotos

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress