Lotos w czołówce największych firm w Polsce

Lotos

W rankingu „Lista 500” największych spółek w Polsce, przygotowanym przez redakcję dziennika „Rzeczpospolita”, LOTOS ponownie zajął rekordowe 2. miejsce.

O miejscu w rankingu decydowała wysokość przychodów ze sprzedaży, jakie przedsiębiorstwa wypracowały w minionym roku. Na tym polu LOTOS, który 2012 r. zakończył wynikiem 33,1 mld zł, mógł pochwalić się tym razem ponad 13 procentowym wzrostem.

Umocnienie się LOTOSU w 2012 r. na pozycji wicelidera polskiej gospodarki to efekt sprawnego funkcjonowania całej organizacji, a przede wszystkim wysokiego przerobu ropy naftowej oraz sprzedaży produktów naftowych, możliwy dzięki pełnemu wykorzystaniu instalacji wybudowanych w ramach Programu 10+.

Ubiegły rok nie był łatwy dla branży paliwowej. Mimo to LOTOS konsekwentnie zwiększył wolumen sprzedaży oraz udziały w rynku, co miało pozytywne odbicie w wynikach spółki. LOTOS pokazał, że potrafi przejść przez trudny gospodarczo okres nie zwalniając tempa rozwoju. Takie same założenia przyświecają koncernowi w tym roku.

W dwóch poprzednich zestawieniach przygotowanych przez „Rzeczpospolitą”, Grupa LOTOS zajmowała odpowiednio 2. i 5. miejsce. Warto przypomnieć, że Grupa LOTOS zajęła 6. miejsce w listopadowym rankingu 500 największych spółek Europy Środkowo-Wschodniej przygotowanym przez COFACE. W dwóch poprzednich zestawieniach przygotowanych przez COFACE, Grupa LOTOS zajmowała odpowiednio 15. i 10. miejsce.

Lotos

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress