Stacja BP po raz 450

Otwarcie nowych stacji BP

fot. BP

W dniu 8 marca 2013 r. rozpoczęła działalność nowa stacja partnerska BP Świnoujście (woj. zachodniopomorskie) przy ulicy Skandynawskiej 17 w Świnoujściu. Obecnie sieć BP liczy 450 stacji, w tym 218 stacji partnerskich i 13 lokalizacji przy autostradach i drogach ekspresowych.

Otwarcie nowej stacji z logo BP to realizacja naszej strategii rozwoju firmy w Polsce, której celem jest utrzymanie pozycji lidera w branży paliwowej. Mimo że obecna sytuacja rynku paliwowego w Polsce nie jest łatwa, BP jest chyba najszybciej rozwijającą się siecią paliwową w Polsce.

– mówi Bogdan Kucharski, Dyrektor Generalny BP Europa SE Oddział w Polsce.

BP działa w Polsce od ponad 20 lat. W ciągu tych dwóch dekad nasz rynek bardzo dynamicznie się rozwijał, trzeba więc było umiejętnie dostosowywać wykorzystywane narzędzia, aby osiągnąć zakładaną efektywność. Podstawą była jednak nasza strategia stabilnego rozwoju – takie było założenie, kiedy firma BP – globalny koncern z ponadstuletnim doświadczeniem – postanowił zainwestować w Polsce. Co roku budowaliśmy kilkadziesiąt nowych stacji, dbając o to, aby każda – zarówno własna, jak i partnerska – spełniała jednolite, najwyższe standardy. W sumie w ciągu tych 20 lat zainwestowaliśmy już w Polsce ponad miliard dolarów, a obecnie – w związku z naszymi planami – wydajemy średnio około kilkudziesięciu milionów rocznie.

– dodaje Bogdan Kucharski.

W 2012 roku wybudowaliśmy ponad 30 nowych obiektów. Dziś zarządzamy siecią 450 stacji.

Naszym celem jest istotne zwiększenie udziału w rynku, więc podobne do ubiegłorocznego tempo rozwoju planujemy utrzymać również w kolejnych latach. Wygrana w rozstrzygniętych w ubiegłym roku postępowaniach przetargowych pozwoli nam powiększyć sieć stacji o kilkanaście kolejnych lokalizacji przy autostradach (cztery obiekty przy A1, po dwa przy A2 i A4 oraz jeden przy A18) i drogach ekspresowych (dwa obiekty przy S17 w Markuszowie w woj. lubelskim). Nowe obiekty będziemy również budować w miastach, a także przy drogach krajowych i regionalnych – podsumowuje Bogdan Kucharski.
***
Wszystkie paliwa (benzyny bezołowiowe oraz olej napędowy) oferowane na stacjach BP są zgodne z wymogami aktualnych norm dotyczących jakości paliwa oraz obowiązującym rozporządzeniem w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych. Nowa, zaawansowana formuła czyszcząca zastosowana w gamie paliw BP Ultimate chroni kluczowe elementy silnika przed zużyciem.

Na stacjach BP sprzedawany jest także autogaz, który spala się, emitując jedynie parę wodną i CO2, nie zawiera związków siarki, jest więc bezpieczny dla środowiska naturalnego. Jest paliwem bardzo wydajnym i ekonomicznym.

Ważnym elementem naszej oferty pozapaliwowej są kawiarenki Wild Bean Cafe – ich bogata oferta kaw, a także gorących przekąsek i przepysznych ciast sprawia, że coś dla siebie znajdzie tu każdy kierowca – zarówno ten, który zrobił sobie krótką przerwę w czasie długiej podróży, jak i ten, który wpadł na małą przekąskę w ciągu dnia. Od początku sierpnia 2012 roku oferta Wild Bean Cafe została wzbogacona o zestawy śniadaniowe.

Przyjeżdżając na stacje, kierowcy mogą także skorzystać z myjni automatycznej lub bezdotykowej. Urządzenia myjące na stacjach BP należą do najnowocześniejszych i najbardziej wydajnych na świecie. Formuły programów opracowano z myślą o skutecznym i delikatnym usuwaniu wszelkich zanieczyszczeń. Stosowane preparaty zabezpieczają karoserię przed osiadaniem kurzu, przedłużając trwałość lakieru.

Na stacjach BP dostępne są też bezpieczne,  niezawierające trującego metanolu płyny do spryskiwaczy.

Dla klientów flotowych ciekawą propozycją są karty BP PLUS, dzięki którym możliwe jest  dokonywanie płatności bezgotówkowych. System BP Routex, oprócz korzyści z tytułu odroczonej płatności, daje możliwość efektywnego zarządzania flotami samochodowymi.

Klienci stacji BP mogą zbierać punkty w programie bonusowym PAYBACK, wymienić je na nagrody lub przekazać  na wsparcie akcji PAJACYK.

BP

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress