10 lat współpracy Lotosu i PZN

29 października 2012 roku Polski Związek Narciarski podpisał umowę z Grupą LOTOS, Generalnym Sponsorem Polskiego Narciarstwa przed rozpoczynającym się sezonem 2012/2013. 

Umowa sponsorska z Grupą LOTOS zapewnia środki finansowe pozwalające na osiągnięcie jeszcze większego komfortu przygotowań kadrom narciarskim Polskiego Związku Narciarskiego, umożliwia wypłatę nagród dla zawodników za wybitne osiągnięcia sportowe, a także w dużym stopniu zabezpiecza pokrycie kosztów organizacji zawodów FIS Grand Prix 2013 w Wiśle.

To dla nas niezwykle ważne, że od wielu lat Generalnym Sponsorem Polskiego Narciarstwa jest Grupa LOTOS, która obdarza nas zaufaniem. To sprawia, że w każdym sezonie możemy spokojnie skupić się na sporcie, a wybrany wiele lat temu kierunek rozwoju sportów zimowych w Polsce przynosi spodziewane efekty. Serdecznie dziękujemy Grupie LOTOS za konsekwentną współpracę od 10 lat, takich warunków i wyników na pewno nie byłoby bez ich wsparcia.

– podkreśla prezes PZN Apoloniusz Tajner.

Najważniejszym wydarzeniem nadchodzącego sezonu niewątpliwie będą mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym we włoskim Val di Fiemme, gdzie o medale walczyć będą drużyna skoczków narciarskich oraz biegacze i biegaczki z Justyną Kowalczyk na czele.

Apoloniusz Tajner i Paweł Olechnowicz

fot. LOTOS

Tej zimy to kluczowa impreza dla Polskiego Związku Narciarskiego. Mamy nadzieję, że nie zawiedziemy oczekiwań kibiców i sponsorów.

– mówi prezes Tajner.

Miarą sukcesu PZN i Grupy LOTOS jest nie tylko rozwój profesjonalnego sportu i sukcesy zawodników znanych z telewizyjnych relacji sportowych. Naszym wspólnym osiągnięciem jest również popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży na poziomie amatorskim. To ważny etap hartowania kandydatów, zanim ich talent będzie mógł rozwijać się w kuźni reprezentacji narodowej.

– mówi Paweł Olechnowicz, prezes zarządu Grupy LOTOS S.A.

Działania sponsoringowe LOTOSU skupiają się nie tylko na kadrze narodowej, ale także służą sportowej edukacji dzieci i młodzieży. Z inicjatywy i przy wsparciu PZN w 2004 r. rozpoczęto wspólnie Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich pod hasłem „Szukamy następców Mistrza”. Jest to największe sportowo-społeczne przedsięwzięcie w historii polskiego narciarstwa. W program zaangażowane są wszystkie liczące się kluby w Polsce z sekcji skoków narciarskich. Nieprzerwanie od 8 sezonów Grupa LOTOS i PZN organizują zawody z cyklu LOTOS Cup na skoczniach w Zagórzu, Zakopanem, Wiśle i Szczyrku.

LOTOS

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress