Po co są agregaty prądotwórcze do ciągnika?

Agregaty prądotwórcze do ciągnikaAgregaty produkujące prąd do ciągnika są bardzo ważnym elementem, który umożliwia ciągnikowi stałą pracę nawet w trudnych warunkach z dala od sieci elektrycznych.

Cechy agregatu prądotwórczego

Agregat prądotwórczy do ciągnika jest bardzo ważnym elementem w sytuacji kiedy ciągnik znajduje się w odległej lokalizacji lub też nie ma możliwości podłączenia do sieci elektrycznej. W takiej sytuacji potrzebny jest właśnie agregat.

Agregaty znajdują zastosowanie przede wszystkim w terenach rolniczych. Często bowiem są to ogromne połacie ziemi do których nie ma możliwości inaczej się dostać. Stąd też generator ma za zadanie dostarczać energię elektryczną. Staje się więc jego źródłem energii elektrycznej poprzez przekształcenie mocy mechanicznej silnika ciągnika w potrzebną mu energię.

Co jeżeli masz już swój ciągnik?

W przypadku wcześniejszego posiadania ciągnika istnieje możliwość inwestycji tylko w agregat prądotwórczy. Przy tym będzie to dosyć kosztowna inwestycja, która jednak bardzo szybko się zwróci.

Agregaty prądotwórcze dostępne są w różnych opcjach. Chodzi tutaj o moc wyjściową danego urządzenia. Jest to bardzo ważna cecha, ponieważ każdy klient ma inne oczekiwania co do wymagań elektrycznych. Stąd też agregaty prądotwórcze spełniają wiele funkcji i mają zastosowanie w trudnych przypadkach.

Zapasowe źródło zasilania

Bardzo często generatory służą jako dodatkowe źródło zasilania. Najczęściej swoje zastosowanie znajdują w gospodarstwach rolnych. Jest to świetne rozwiązanie, które sprawia, że ciągnik może jednocześnie służyć do pracy w polu ale również, w awaryjnych sytuacjach, być świetną alternatywą dla generowania energii elektrycznej.

Po co stosuje się agregaty prądotwórcze do ciągników?

Służy przede wszystkim do zasilania różnych narzędzi i urządzeń zwłaszcza na odległych terenach rolnych. Często więc służy jako zasilanie chociażby dla systemów nawadniających czy też maszyn napędzanych elektrycznie. Jest to istotne przede wszystkim w terenach gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. Taka opcja znacznie ułatwia pracę rolnikom.

Place budowy to bardzo specyficzne miejsca. Często brakuje na nich energii elektrycznej. Place te mają często bardzo oddalone lokalizacje, które niekoniecznie mają dostęp do energii elektrycznej. Stąd też służą one jako źródło energii elektrycznej wykorzystywanej chociażby do oświetlania terenu budowy czy też wykorzystywania drobnych sprzętów czy narzędzi, które potrzebują do funkcjonowania energii elektrycznej.

Zastosowanie agregatów i generatorów w ciągnikach jest bardziej powszechne niż mogło się wydawać.

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress