Petrolot zmienia nazwę na ORLEN Aviation

PKN OrlenDalsze umacnianie pozycji rynkowej, wiodąca rola w obsłudze samolotów i dostarczaniu infrastrukturalnych rozwiązań w obszarze paliw na Lotnisku Chopina w Warszawie, pogłębienie współpracy z innymi krajowymi lotniskami oraz wdrażanie zaawansowanych rozwiązań informatycznych – to kluczowe cele rozwojowe należącej do Grupy Kapitałowej ORLEN spółki Petrolot, która po dwudziestu latach funkcjonowania, przechodzi rebranding i zmienia nazwę na ORLEN Aviation.

Do zadań spółki ORLEN Aviation należy tankowanie samolotów i magazynowanie paliw w portach lotniczych. Firma jest największym lotniskowym operatorem logistycznym w Polsce, działając na 11 krajowych portach lotniczych, w tym największych, w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach czy Modlinie. Obecnie Spółka obsługuje około 300 lotów dziennie realizowanych przez największe linie lotnicze. Tylko w 2016 roku firma zatankowała łącznie 500 milionów litrów paliwa lotniczego.

Dwie dekady temu, kiedy rozpoczynaliśmy naszą działalność, polskie porty lotnicze obsługiwały łącznie około 4,5 mln pasażerów. W minionym roku było to już 34 miliony. Według szacunków Urzędu Lotnictwa Cywilnego do roku 2030 wynik ten ma wzrosnąć blisko dwukrotnie. Trudno jest wskazać inną branżę, która przeżyłaby tak olbrzymi boom i ma przed sobą tak doskonałe perspektywy rozwoju. Chcemy jak najlepiej wykorzystać związane z tym szanse dlatego nieustannie stawiamy przed sobą nowe, ambitne cele rozwojowe.

– powiedział Robert Czapla, Prezes Zarządu ORLEN Aviation.

Strategia Spółki do 2021 roku przewiduje dalsze umacnianie pozycji wiarygodnego i rzetelnego partnera dla dostawców paliw lotniczych, lotnisk i przewoźników, między innymi poprzez konsekwentną poprawę – już teraz bardzo wysokiej – jakości usług świadczonych według najlepszych międzynarodowych standardów branżowych.

ORLEN Aviation zamierza mocniej zaakcentować swoją obecność na krajowym rynku pracując wraz z PPL nad pierwszym w Polsce wspólnym projektem Scentralizowanej Infrastruktury Paliwowej dla Lotniska Chopina, pozwalającym zarządzać magazynowaniem 100% wolumenu paliwa lotniczego. Wśród celów prorozwojowych spółki jest także pogłębienie współpracy z kluczowymi poza Warszawą lotniskami w Polsce.

ORLEN Aviation pogłębi również efekty już realizowanych działań restrukturyzacyjnych i reorganizacyjnych, w tym – w połączeniu z rebrandingiem – dokona zmiany kultury organizacyjnej oraz wdroży nowe zaawansowane systemy informatyczne dla obsługi lotniskowej klientów.

PKN ORLEN

Dodaj komentarz

Twój email nie będzie widoczny w treści komentarza.
Wszystkie pola oznaczone * są wymagane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Więcej w Grupa Orlen, Lotnisko Chopina, Lotnisko Okęcie, Okęcie, Orlen, Orlen Aviation, Paliwa, Paliwa lotnicze, Paliwo, Paliwo lotnicze, Petrolot, PKN Orlen, Rebranding, Robert Czapla, Rynek paliw, Rynek paliwowy
Odkryj patent na tańsze tankowanie! – nowa kampania Shell Polska

Shell Polska rusza z nową kampanią reklamową, której celem jest pokazanie możliwości tankowania taniej z programem Shell ClubSmart przez cały...

Zamknij